Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi.
13°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 21°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 20°C
torek, 02.05.2017
9°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 18h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Ponoči in jutri bodo predvidoma močneje narasle reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Jutri bo močneje narasla Sava v spodnjem toku. Danes zvečer bo povišano plimovanje morja.
13°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Gasilska vaja na Predelu


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
15.10.2014      21:17
A A

Gasilska vaja na Predelu


Mesec oktober je mesec varstva pred požari in gasilci smo še posebej takrat zelo angažirani in vpeti v našo gasilsko dejavnost.


Deli:

V soboto, dne 11.10.2014 so se člani Prostovoljnega gasilskega društva Log pod Mangart  na povabilo italijanskih kolegov  iz Trbiža, Camporossa, Ugowicce in Malborgheta, udeležili njihove tradicionalne gasilske vaje Treh dežel, med katerimi vrsto let sodelujejo tudi naši sosedje gasilci iz PGD Kranjska Gora in gasilci iz Avstrije. Sobotna vaja pa ni bila samo vaja, kjer so gasilci preverili svojo usposobljenost in izpravnost svojih vozil in opreme, namreč vodo so črpali iz Rabelškega jezera in jo nato verižno spravili do bivšega mejnega prehoda Predel, ter tam uspešno pogasili namišljeni požar. Poleg te vaje, katere se je skupaj udeležilo cca 200 sodelujočih vseh struktur italijanske zaščite in reševanja, pa so naši sosedje prikazali tudi prikazno vajo reševanja v Rabelškem rudniku, ter na koncu še demonstracijo sil zaščite in reševanja pri Rabelškem jezeru, kjer so sodelovala tudi vodna plovila ter helikopter. Na povabilo Italijanskih kolegov se je ogleda vaje udeležil tudi poveljnik GZ Bovec in pohvalil opravljeno delo tako naših vrlih gasilcev iz Loga pod Mangartom kot tudi ostalih sodelujočih v vaji. Izkazalo se je, da je sodelovanje obmejnih gasilcev zelo dobro.

 

Foto: R.Černuta in M.Bozja




Povezave:www.gzbovec.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GASILSKA ZVEZA BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!