Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
12°C | 18°C
torek, 25.10.2016
16°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
15°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 19°C
petek, 28.10.2016
6°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Gasilci počastili svojega zavetnika


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
05.05.2015      18:46
A A

Gasilci počastili svojega zavetnika


Tudi letos so v soboto dne 2.5.2015, Srpeniški gasilci uspešno pripravili tradicionalno praznovanje Sv. Florjana, ki se sicer časti 4. maja ko je god svetega Florjana, zaščitnika ognja in gasilcev.


Deli:

Češčenje Sv. Florjana ali po domače »Florjanovo« po Srpeniško pa »svet Ferjen«, je trdno zasidrano v srcih vernikov, tako trdno, da ga niti najtrše ideologije niso mogle izbrisati. To pa zato, ker je sveti Florjan našel svoje življenje potem, ko ga je izgubil. Našel ga je v srcih vernikov, zapisal pa se je tudi gasilcem saj so ga izbrali za svojega zavetnika.Praznovanje Florjanovega praznika je v župniji Srpenica že dolgoletna tradicija in zato se vsako leto gasilci množično udeležijo gasilske svete maše, na kateri se spomnijo na svoje pokojne gasilce, hkrati pa se z molitvijo in prošnjami priporočijo sv. Florjanu, da jih še naj naprej čuva in varuje, ko se podajo na vaje, tekmovanje in druge elementarne nesreče, kot so požari, poplave, nesreče in druge pomoči občanom občine in širše. Ime po svetem Florjanu nosi tudi srpeniška cerkev.Ob 17 uri so se gasilci iz celotne gasilske zveze Bovec (Srpenica,Bovec,Log pod Mangartom) sosednjega PGD Breginj in ob prisotnosti predsednika in poveljnika GZ Bovec ter predsednika severno primorske regije v povorki odpravili v domačo cerkev, kjer je v čast gasilcem svojo mašo daroval bovški župnik in dekan g. Viljem Čušin. Župnik je med mašo orisal lik sv. Florjana, ki je bil mučenec in pobožni kristjan, vsem gasilcem pa čestital ob njihovem prazniku ter poudaril, da naj še tako tvorno sodelujejo pri pomoči ljudem, ki so pomoči potrebni.Po končani sveti maši, so srpeniški gasilci pripravili tudi zanimive igre in sicer so se gasilci pomerili v tekmovanju štirih gasilsko-taktičnih veščin, katerih se je udeležilo 6 ekip. Med šestimi ekipami se je najbolje odrezala ekipa PGD Log pod Mangartom, druga je bila ženska ekipa PGD Srpenica in tretja ekipa moških PGD Srpenica. Sodelovale so še ekipe PGD Breginj in dve ekipi PGD Bovec. Po končanem tekmovanju je sledila še podelitev pokalov in priznanj. Za piko na i, pa so marljivi domači gasilci pripravili še okrepčilo za sodelujoče ter končali z zabavnim programom z ansamblom Quo Wadis, ki je poskrbel za dobro razpoloženje.

 

Foto: M.Bozja, B Komac in D. Černuta

Povezave:www.gzbovec.si
Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GASILSKA ZVEZA BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!