Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

jasno
Danes bo na Primorskem precej jasno, popoldne občasno zmerno oblačno. Drugod bo sprva tudi precej jasno, marsikje po nižinah pa bo zjutraj in dopoldne megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo popoldne zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
5°C | 17°C
nedelja, 23.10.2016
6°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
12°C | 19°C
torek, 25.10.2016
15°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
17°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

DELAVNICA IZDELOVANJA NARAVNIH MIL- ŽE PETA ......


PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
18.11.2014      10:01
A A

DELAVNICA IZDELOVANJA NARAVNIH MIL- ŽE PETA DELAVNICA ZA ODRASLE


Sekcija mladih TD Bovec je že petič v goste povabila zunanje sodelavce za izvedbo ustvarjalnih delavnic za odrasle. Tokrat smo gostili Irno Črnologar, ustvarjalko iz Plav, da nas seznani z načinom izdelave mil iz domačih materialov.


foto: Irna Črnologar
foto: Irna Črnologar
Deli:

Petkovo mračno popoldne je bilo ravno pravšnje za ustvarjanje. V Buncovi hiši smo se zbrali odrasli in otroci, kjer smo sledili zahtevnemu postopku izdelave mil iz naravnih materialov. Sestavine je potrebno zelo natančno odmeriti ter jih zelo previdno zamešati. Spoznali smo, da nabava materialov ni tako enostavna in kdor se želi ukvarjati s prodajo tovrstnih oz. naravnih mil mora slediti zelo zahtevnim pravilom. Vsi udeleženci smo prejeli svoj košček mila, milo ki smo ga izdelovali na delavnici pa je šel v postopek sušenja in zorenja.

Prijav je bilo veliko in kot kaže bo delavnico potrebno ponoviti. Najbrž bomo delavnico ponovili v mesecu januarju. Mesec december pa je za sekcijo najbolj pester mesec v letu. Decembrske dogodke začenjamo z Miklavževanjem, tokrat malček drugače. Svojo tradicionalno prireditev ustvarjalne miklavževe delavnice selimo na dvorišče Stergulčeve hiše in ji dodajamo novo vsebino, to je dobrodelno vsebino. Dogodku bomo poleg ustvarjalnih delavnic, otroških iger in kulturnemu programu dodali še dobrodelni sejem pod geslom 'Ni mi vseeno'. Izkupiček bomo namenili pomoči potrebnim, ki jih, žal, ni malo. Letos bomo sodelovali s svojimi izdelki, ki nastajajo pri turističnem krožku, tudi na prireditvi z naslovom 'RDEČA', ki jo pripravlja skupaj z drugimi ustvarjalci Sekcija slikarjev Bovec. Prav tako že pripravljamo jaslice za že tretji pohod od jaslic do jaslic, ki ju bomo izvedli na sveti večer oz. 24. 12. In 28. 12. Upamo na prijetno vreme in vašo družbo, ko se bomo lahko skupaj veselili v prazničnem decembru.

Zato bomo veseli tudi vašega obiska.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Sekcija mladih TD Bovec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!