Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-6°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-5°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-6°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-6°C
-1°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Občani v vse boljši formi


ZAVODI, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
24.05.2014      14:39
A A

Občani v vse boljši formiTest je znova potekal v idilični dolini Podstrmca.
Test je znova potekal v idilični dolini Podstrmca.
Deli:

Spomladanski test hoje je za nami. Kot vedno ga je za nas pripravila nadebudna ekipa zdravstvenopreventivnega centra Zdravstvenega doma Vrhnika. Odziv občanov treh občin je bil kar soliden, več kot sto udeležencev so našteli. Borovničani so se izziva udeležili 16. maja v Brezovici pri Borovnici, Vrhničani in Log-Dragomerčani pa dan pozneje, prvi na Stari Vrhniki in drugi pri osnovni šoli v Dragomerju. Test hitre hoje na 2 km (hitrost seveda variira od posameznika do posameznika), ki je pretežno namenjen starostni skupini od 20 do 65 let, omogoča udeležencem spremljanje lastnega fitnes indeksa, ki ga izmeri za to usposobljeno zdravstveno osebje. Seveda je osebje na voljo tudi za dodatne nasvete, kako izboljšati telesno pripravljenost ter katerim pastem se ob tem izogniti. Organizatorka Uršula Debevec ponosno ugotavlja, da se je fitnes indeks rednih udeležencev v zadnjih desetih letih "bistveno izboljšal", želi pa si, da bi se za merjenje tega odločilo še več občanov. Dogodku na rob se je zahvalila gasilcem iz Brezovice pri Borovnici in s Stare Vrhnike ter g. Juretu iz Osnovne šole Log - Dragomer, ki nesebično zagotavljajo materialne pogoje za izvedbo testa. Jeseni nas sicer poleg rednega testa znova čaka tudi Cooperjev tekaški test (na 2.400 m). Tekači, vabljeni!

 

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.