Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja, ponekod drugod pa vzhodnik ali jugovzhodnik. Proti večeru bo veter ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
0°C | 15°C
torek, 28.03.2017
1°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
6°C | 23°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
15°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Šestnajsti Dan borovnic


ŠPORT, TURIZEM, GOSPODARSTVO, GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO

| |
16.08.2013      11:56
A A

Šestnajsti Dan borovnic


Šestnajsto ponovitev najodmevnejše borovniške prireditve 19. in 20. julija so zaznamovali koncert Jasmina Stavrosa, razstave, sejemski dan in prevzem novega gasilskega vozila. Po ocenah prodajalcev naj bi bilo sicer obiskovalcev letos bistveno manj kot prejšnja leta.


Modri sadeži so bili tudi letos v središču pozornosti.
Modri sadeži so bili tudi letos v središču pozornosti.
Deli:

Občina Borovnica je tako kot zadnja štiri leta tudi letos odigrala vlogo glavnega organizatorja in pokrovitelja Dneva borovnic. Je pa tokrat za postavitev šotora, urejanje prireditvenega prostora in dnevno varovanje poskrbelo PGD Borovnica, sejemski del je koordiniralo Turistično društvo Borovnica, Gostilna Godec pa je poskrbela za jedačo, pijačo in glasbene goste. Dogajati se je začelo že v petek, 19. julija, zvečer z dobro obiskanim odprtjem klekljarske razstave "S(p)anje v čipkah" v avli osnovne šole, nato pa se je dogajanje preselilo na šolsko igrišče, kjer je letos potekala prireditev. Številne obiskovalce je pod šotorom pozno v noč zabaval DJ Dady, dodobra pa razgrel Jasmin Stavros. Polne roke dela so imeli tako natakarji kot varnostniki, deloma celo policisti. Spomine na burno veseljačenje pretekle noči, ko so po borovniških ulicah frčale steklenice in izruvane grmovnice, sem pa tja pa so se kantah za smeti vozili prijatelji maliganov, so zjutraj nekaj ur odstranjevali borovniški gasilski veterani in veteranke. Do prihoda prvih obiskovalcev že ni bilo več sledu o kakršnemkoli neredu in tisti "pravi" Dan borovnic se je lahko začel.

Po več virih je bilo obiskovalcev občutno manj kot prejšnja leta, še manj radodarno pa so razvezovali svoje mošnjičke – kriza je očitno napravila svoje; po pričakovanju so se najpogosteje ustavljali pri stojnicah z modrimi sadeži osmih borovniških pridelovalcev, ki so kljub poznejšemu zorenju borovnic povsem zadostili povpraševanju. Primanjkovalo pa ni niti drugih dobrin, od suhomesnatih izdelkov do gozdnih sadežev, posušenih gob, medu, sadnega soka, olja, sadja, vrtnin, rastlinskih sadik … celo konopljino seme je bilo na voljo. Kupec se je lahko na sejmu oblekel, obul, okinčal svojo spremljevalko, otrokom kupil leseno igračo ali igračo na baterije, z najlepše stojnice borovniških ajdovk v novi posodi odnesel odlično domače pecivo ali se ustavil pri prodajalcih s pripravki znamke Herbalife, kjer so tudi merili telesno maščobo in svetovali o zdravi prehrani. Pri borovniškem turističnem društvu se je obiskovalec lahko založil s propagandnim turističnim gradivom o Borovnici in kupil kakšno knjigo, spominek ali lično šatuljo, pri sosednji stojnici pa srečko gasilskega srečelova – te so do večera hitro pošle. Dogajalo se je seveda tudi stran od stojnic. Otroci so se lahko podili po napihljivem gradu ali se zavrteli na vrtiljaku, starejšim je bila dopoldne na voljo odprta vadba borovniškega Fitcluba, udeležba ali le ogled tekmovanja v floorballu, pred šolo je stala razstava slikarskih del Nike Ham z naslovom Pokrajine, v šoli že omenjena klekljarska razstava, na sedežu HUD Karel Barjanski pa likovna razstava Od črte do telesa. V popoldanskem času so na zelenici pred šolo otroci z ogljem risali pravega, živega ponija, nekaj pozneje pa je zanje nastopil čarodej. Glasbeno-zabavni program z domačim ansamblom Livada je povezovala Jasna Kuljaj. Vrhunec dneva je nastopil z gasilskim sprevodom in slavnostnim prevzemom novega moštvenegea vozila borovniških gasilcev, nakar se je dan prevesil v večer s stand-up komikom Rankom Babićem in Ansamblom Erazem. V šoli je svoje aktivnosti z okroglo mizo o pomenu prehrane za rekreativce in športnike sklenila ekipa Fitcluba, na šolskem igrišču pa se je že v mraku končalo tekmovanje v floorballu. Iz boja desetih, tudi mešanih ekip je kot zmagovalec izšla borovniška ekipa Balinčkov v sestavi Luka Časar, Boštjan Šebenik, Aleš Kržič, Rok Korošec, Sašo Bizjak in Anže Burnik.

 

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
05.04. - 07.04.2017 | Šole in vrtci
5. Dnevi meroslovja
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
02.04.2017 | Kultura
Voden ogled razstave Z Elanom do zvezd
05.04. - 07.04.2017 | Šole in vrtci
5. Dnevi meroslovja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.