Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Marjanov zmagovalni golaž


TURIZEM

| |
22.10.2014      14:18
A A

Marjanov zmagovalni golažTako se kuha hribovski golaž.
Tako se kuha hribovski golaž.
Deli:

Poseganje po vrhunskih odličjih z borovniškim golažem ni za našega sovaščana Marjana Pristavca nič novega. Če bi kuhal predvolilnega, bi nemara celo postal župan, saj ko se je pred časom z odlično ekipo odpravil na tekmovanje v kuhanju hribovskega golaža na Kurešček, je domov prinesel nič manj kot zmagovalni pokal. Pred dobrim mesecem pa so ga znova zvabili na eno od tovrstnih tekmovanj – 2. Barjanski kulinarični festival, ki ga v Športnem parku Jama v Notranjih Goricah (podhribski vasici onstran barja) prireja Društvo Grill klub Slovenija. Borovniške barve je v pisani druščini zastopal »Krim team«, ki so ga poleg kuharja Marjana sestavljali še Bojan in Helena Lušina ter Vesna Kocjan. Na »bojišču« šestnajstih ekip so postavili izviren ambient, v katerem je čez čas iz kotla prav prijetno zadišalo. Ni sicer povsem jasno, ali so se nato številne delegacije obiskovalcev in visokih gostov tja zgrinjale zaradi opojnih vonjav ali odličnega ozadja za nepozabne skupinske fotografije, a naši tekmovalci so vsekakor pustili močan vtis. Ocenjevalci pa so merili vse: način priprave in lepoto prostora, način kurjenja, obleko kuharjev, še za nohte so jim gledali in preizkusiti so se morali na alkotestu, je razložil kuhar Marjan. Šele zatem je sledilo okušanje golaža, ki je našo ekipo pripeljalo v sam vrh. Prvo mesto je menda pripadlo organizatorjem, drugo sponzorjem, tretje mesto pa naši ekipi. A bron je tokrat nosil barvo in okus zlata.

 

Damjan Debevec


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci

Bodite prvi pri oddaji mnenja.