Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
9°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Jožetu Petrovčiču v spomin


TURIZEM, PROSTOVOLJSTVO

| |
12.08.2014      11:29
A A

Jožetu Petrovčiču v spomin


Praznovanje občinskega praznika, 26. julija letos, je dodatno obogatilo Turistično društvo Borovnica, ki se je s prvo spominsko klopjo v naši občini poklonilo enemu od svojih ustanoviteljev in prvemu predsedniku Jožetu Petrovčiču (1951–2003).


»Dedijeva klopca je zakon.«
»Dedijeva klopca je zakon.«
Deli:

Petrovčič, ki je društvo vodil v letih 1993–1996, se je izkazal za izvrstnega organizatorja in ne nazadnje vizionarja, ki je po več kot dvajsetletnem premoru od ukinitve prvega na noge postavil drugo turistično društvo, ki še danes aktivno sooblikuje življenje v borovniški dolini. Izhodišče za razvoj turizma je Petrovčič videl v Peklu, kjer se je neumorno vrgel v obnovo planinskih poti in mlina, društvo je v naslednjih letih pod njegovim vodstvom uredilo Mavčevo dolino, postavilo turistični kozolček pod stebrom viadukta, izvajalo čistilne akcije, prirejalo pohode, ki živijo še danes, izdajalo publikacije … med bolj širokopoteznimi načrti pa sta bili tudi razglasitev Pekla za krajinski park ter ureditev vaškega jedra s stebrom viadukta. »Predstavljena vizija razvoja borovniškega turizma je še po dveh desetletjih izjemno aktualna, njena uresničitev pa trenutnemu društvenemu vodstvu velik izziv, ki ga z veseljem sprejemamo,« je podpredsednik TD Alen Lešnik ob odkritju spominske klopi v parku pod stebrom viadukta komentiral Petrovčičev nagovor prvega občnega zbora društva. K besedi je povabil tudi gospo Marijo Petrovčič, ki se je zahvalila v imenu družine in izrazila veselje ob dejanju pozornosti za pokojnega Jožeta. »Imeli smo ljudi, še jih imamo, ki se jim največkrat ne znamo zahvaliti. Včasih celo narobe iščemo, da se jim kaj ponesreči. Jože je bil zagotovo eden takih ljudi, ki imajo tako vizijo kot voljo in pripravljenost, in še nekaj je imel – znal je nabrati ljudi okrog sebe. Tole si je prav zares zaslužil,« pa je bil kratek župan Andrej Ocepek, ki je akcijo TD toplo pozdravil.

Sledilo je odkritje klopi, kar sta opravila župan in ga. Petrovčič, nakar je bila, v skladu s pokojnikovo vizijo polepšanja borovniškega središča, predana v uporabo vsem Borovničanom.

 

Damjan Debevec; foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci

Bodite prvi pri oddaji mnenja.