Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, še bodo krajevne padavine, deloma plohe, ki bodo bolj pogoste na severu države. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem zmerna burja. Temperature bodo od 9 do 16, na Primorskem do 22 stopinj C.
13°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 14°C
petek, 28.10.2016
5°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 16°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Jožetu Petrovčiču v spomin


TURIZEM, PROSTOVOLJSTVO

| |
12.08.2014      11:29
A A

Jožetu Petrovčiču v spomin


Praznovanje občinskega praznika, 26. julija letos, je dodatno obogatilo Turistično društvo Borovnica, ki se je s prvo spominsko klopjo v naši občini poklonilo enemu od svojih ustanoviteljev in prvemu predsedniku Jožetu Petrovčiču (1951–2003).


»Dedijeva klopca je zakon.«
»Dedijeva klopca je zakon.«
Deli:

Petrovčič, ki je društvo vodil v letih 1993–1996, se je izkazal za izvrstnega organizatorja in ne nazadnje vizionarja, ki je po več kot dvajsetletnem premoru od ukinitve prvega na noge postavil drugo turistično društvo, ki še danes aktivno sooblikuje življenje v borovniški dolini. Izhodišče za razvoj turizma je Petrovčič videl v Peklu, kjer se je neumorno vrgel v obnovo planinskih poti in mlina, društvo je v naslednjih letih pod njegovim vodstvom uredilo Mavčevo dolino, postavilo turistični kozolček pod stebrom viadukta, izvajalo čistilne akcije, prirejalo pohode, ki živijo še danes, izdajalo publikacije … med bolj širokopoteznimi načrti pa sta bili tudi razglasitev Pekla za krajinski park ter ureditev vaškega jedra s stebrom viadukta. »Predstavljena vizija razvoja borovniškega turizma je še po dveh desetletjih izjemno aktualna, njena uresničitev pa trenutnemu društvenemu vodstvu velik izziv, ki ga z veseljem sprejemamo,« je podpredsednik TD Alen Lešnik ob odkritju spominske klopi v parku pod stebrom viadukta komentiral Petrovčičev nagovor prvega občnega zbora društva. K besedi je povabil tudi gospo Marijo Petrovčič, ki se je zahvalila v imenu družine in izrazila veselje ob dejanju pozornosti za pokojnega Jožeta. »Imeli smo ljudi, še jih imamo, ki se jim največkrat ne znamo zahvaliti. Včasih celo narobe iščemo, da se jim kaj ponesreči. Jože je bil zagotovo eden takih ljudi, ki imajo tako vizijo kot voljo in pripravljenost, in še nekaj je imel – znal je nabrati ljudi okrog sebe. Tole si je prav zares zaslužil,« pa je bil kratek župan Andrej Ocepek, ki je akcijo TD toplo pozdravil.

Sledilo je odkritje klopi, kar sta opravila župan in ga. Petrovčič, nakar je bila, v skladu s pokojnikovo vizijo polepšanja borovniškega središča, predana v uporabo vsem Borovničanom.

 

Damjan Debevec; foto: DD

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
26.10.2016
Danes ni dogodkov.
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
30.10.2016 | Kultura
Voden ogled Tehniškega muzeja Slovenije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.