Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Ponoči se bo oblačnost od jugozahoda prehodno širila tudi nad osrednjo in del vzhodne Slovenije. Po nekaterih nižinah bo zjutraj megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, na Primorskem od 0 do 5 stopinj C.
-2°C | 4°C
torek, 06.12.2016
-2°C | 5°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 5°C
petek, 09.12.2016
-3°C | 9°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Evropska komisija podprla koledarčke TD ......


TURIZEM, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
15.01.2013      22:28
A A

Evropska komisija podprla koledarčke TD BorovnicaDeli:

Žepni koledarčki z voznim redom vlakov med prestolnico in Borovnico so lanskega decembra izšli že četrto leto zapored. Tudi tokrat sva jih za vas pripravila Damjan Debevec in Tjaša Vrhovnik, natisnila pa jih je borovniška Grafika M. Sponzor koledarčkov za leto 2013 je Turistično društvo Borovnica, ki je lani praznovalo 50. obletnico ustanovitve prvega turističnega društva v Borovnici, letos pa lastno 20. obletnico neprekinjenega delovanja na področju turizma v borovniški dolini.

Naslovno stran koledarčkov krasi starinska, kolorirana razglednica Borovnice z viaduktom, ki jo je dal na prelomu 19. in 20. stoletja natisniti Janez Kranjc, trgovec in posestnik v Borovnici. Pomembno dopolnitev je v tej izdaji doživel vozni red, v katerem je po novem označeno tudi, na katere vlake smete nesti kolo – kar bo še posebej dobrodošlo za kolesarske izletnike in turiste. Prav na zadnje pa je mislilo TD Borovnica in se zato tudi odločilo za rekordno naklado koledarčkov; tokrat jih je bilo natisnjenih kar 5.000. Ti so najprej romali v vsa borovniška gospodinjstva in se razdelili med preostale domače uporabnike železniškega prevoza, primerne količine pa so prevzeli tudi turističnoinformativni centri v Ljubljani in njeni okolici.

Turistično društvo pa z letošnjimi koledarčki ni prestopilo samo občinskih meja, temveč je projekt prijavilo celo na razpis Evropske komisije v okviru kampanje za trajnostno mobilnost v mestih, z naslovom "Do the right mix", ki ima za cilj ozaveščanje javnosti o prednostih kombiniranja različnih oblik predvsem okolju prijaznega in javnega prevoza v mestih ter zmanjšanje motornega prometa. Evropska komisija je zamisel o koledarčkih z voznimi redi očitno prepoznala kot dobro, saj jih je vključila v svojo vseevropsko kampanjo, avtorjem projekta pa s tem izrekla veliko priznanje za dosedanje delo.

V vsaki uspešni zgodbi pa mora biti, kot kaže, tudi kanček pelina. Vozni red v koledarčku je namreč vezan na decembra objavljeni vozni red Slovenskih železnic, ki pa si jemljejo diskrecijsko pravico do morebitnih naknadnih sprememb. Manjša sprememba se je pojavila kaj kmalu, in sicer bralce opozarjamo, naj si pri vlaku IC, ki ima odhod iz Ljubljane ob 9.40, dopišejo črko "c".

 

Damjan Debevec0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
04.12.2016
Danes ni dogodkov.
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.