Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 31.10.2016
7°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Borovnica v soju žarometov


TURIZEM

| |
13.08.2014      3:34
A A

Borovnica v soju žarometovCiril Furlan je poslušalcem razložil vse o srečanju z medvedom.
Ciril Furlan je poslušalcem razložil vse o srečanju z medvedom.
Deli:

Borovnica se je letošnje poletje znašla v soju žarometov slovenskih medijev. Širno Slovenijo je namreč nenadoma od radovednosti zaščemelo, kje se nahajamo, kakšne znamenitosti imamo, kakšni ljudje smo in kako živimo. Najprej se je pri nas oglasil novinar Slovenskih novic, ki želi svojim bralcem predstaviti krožno pot po borovniški dolini. Prispevek o ideji za družinski izlet – ta se prične pod stebrom viadukta, se nadaljuje skozi staro trško jedro, nato se izletnik povzpne skozi Jele na staro progo ter malce za čuvajnico 666 spusti v dolino, prečka Dol, se skozi Laze vzpne nad Jelensko jamo, nato pa prek razgledišča znova spusti v trško jedro – bo skupaj z opisi preostalih znamenitosti menda izšel konec avgusta.

Malce zatem se je v Borovnici najavila ekipa Radiotelevizije Slovenija, ki je v nedeljo, 3. avgusta, v živo prenašala sveto mašo iz farne cerkve sv. Marjete. Farani so pridno napolnili cerkev, okraševalci, pevci, bralci in ne nazadnje g. župnik Janez Šilar pa so poskrbeli, da je šel v slovenski svet vtis o lepi in urejeni borovniški fari.

RTV Slovenija se je Borovnica očitno tako dopadla, da se je vanjo že 11. avgusta vrnila ekipa Radia Slovenija 1. Za postojanko so si izbrali prijetni nadstrešek pri Pošti, kjer so se s številnimi sogovorniki v živo javljali v program oddaje Poletni utrip. Ciril Furlan je pripovedoval o srečanju z medvedom, Franc Drašler in spodaj podpisani o soteski Pekel, železniški dediščini, Borovnici nekoč in danes ter borovniškem turizmu, Marija Suhadolnik o nasadih borovnic, Tanja Matijaševič o športu in posebej floorballu, Slavica Ošaben o borovniški kulturi, Milka Pečlin o skrivnem receptu za borovničev zavitek, izmenjali so tudi nekaj besed s tujimi turisti, za konec pa so Rudijeve pevke Marinka Vuk, Anka Palčič ter Irena Nemec zapele »coklarsko himno«. Oba posnetka sta že dostopna v spletnem arhivu oddaj MMC RTVSLO.

Upati je, da ne bodo zavoljo tolikšne pozornosti Borovničani zaspali na lovorikah medijske slave in se raje oprijeli rekla našega občinskega nagrajenca: »Še bolj bom delal.«

 

Damjan Debevec, foto: DD

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.10.2016
Danes ni dogodkov.
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
05.11.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
30.10.2016 | Kultura
Voden ogled Tehniškega muzeja Slovenije
05.11.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.