Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 16h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Zimska idila Pokojišča in Rakitne


ŠPORT, TURIZEM, PROSTOVOLJSTVO

| |
16.01.2015      4:31
A A

Zimska idila Pokojišča in RakitneDeli:

Za najbolj zagnane borovniške pohodnike velja, da se leto zaključi s pohodom na Pokojišče, začne pa z onim na Rakitno. Tokrat je na pot vabilo tudi zmerno vreme. Za štefanovo, 26. decembra, je sonce posijalo šele okrog poldneva, a vsaj dežja se ni bilo za bati. Vladale so namreč sibirske temperature. Iz Borovnice so se na Pokojišče v jutranjih urah organizirano podali veterani osamosvojitvene vojne, skupine in posamezniki pa so na cilj, ki je bil tokrat prvič v brunarici društva Medved, središču dogajanja Pokojiščanov, iz različnih smeri (Ohonica, Laze, Borovnica …) kapljali kar ves dan. Nekateri so se podali k maši v cerkvi sv. Štefana, spet drugi zgolj na sprehod v naravo, večina pa se je vendarle ustavila na toplem planinskem čaju Turističnega društva Borovnica ter kuhanih klobasah OZVVS Vrhnika - Borovnica. Organizatorji tradicionalnega srečanja na Pokojišču so poročali, da tolikšnega obiska ni bilo že leta, pošlo je namreč vse, kar so imeli ponuditi pohodnikom, katerih število se je verjetno gibalo med 200 in 300.

Solidna udeležba je zaznamovala tudi prvi pohod v letu 2015, prvo soboto po silvestrovem. Tradicionalnega novoletnega pohoda na Rakitno, 3. januarja, se je udeležilo okrog 40 pohodnikov in pohodnic, skoraj polovica jih je krenila iz Borovnice, preostali pa iz Zabočeva. Pred tem je resda zapadel sneg, a je to hoji po zgledno urejeni planinski poti samo dajalo tisti zimski čar, ki smo ga zadnjih nekaj pohodov močno pogrešali. »Pri zidanci« v Novakih je vse udeležence čakal topel čaj, pred vrnitvijo v dolino so se nekateri še odpravili ogledovat »umetnostno« drsanje na zamrznjenem rakiškem jezeru, spet drugi jaslice, marsikdo pa jo je ubral kar po najkrajši poti za topli domači zapeček.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci

Bodite prvi pri oddaji mnenja.