Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

delno oblačno
Popoldne bo ob morju pretežno jasno. Drugod bo spremenljivo oblačno, nastale bodo krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 21°C
torek, 02.05.2017
9°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Planinsko orientacijsko tekmovanje v ......


ŠPORT

| |
12.12.2012      18:51
A A

Planinsko orientacijsko tekmovanje v Prežganju


Po prvem orientacijskem tekmovanju v Semiču smo sklenili, da se v tovrstnem izzivu pomerimo tudi naslednjič. Tako smo se novim pustolovščinam naproti odpeljali v nedeljo, 18.11.2012 v Prežganje.


Uspešen zaključek sezone za borovniško orientacijsko ekipo.
Uspešen zaključek sezone za borovniško orientacijsko ekipo.
Deli:

V tamkajšnji OŠ se nas je zbrala pestra druščina. Tokrat smo PD Borovnico zastopali v petih ekipah. V osnovnošolski kategoriji je tekmovala ena ekipa, kar dve v srednješolski, preostali pa v odrasli ter družinski. Naše znanje so preverili tudi s testi. Najprej so morale napeti svoje možgančke ekipe vključene v osnovnošolsko in družinsko kategorijo. Ostali smo imeli reševanje nalog vključeno v čas, ki smo ga imeli na voljo za samo tekmo. Med čakanjem na prvo nalogo smo se malo razgledali po okolici, poklepetali z drugimi planinci, mladi so se zaposlili z igro in učenjem. Rahel dež nam ni pokvaril veselega razpoloženja. Po prvi opravljeni nalogi smo dobili v roke zemljevid. Na glavo smo si poveznili kapuce in odhiteli iskat belo oranžne prizme. Kontrolne točke so bile ravno prav skrite, sam teren pa je bil zelo razgiban. Običajno imamo na poti tudi kakšno živo točko, ki preveri naše praktično znanje. Tokrat je bilo potrebno pokazati znanje prve pomoči in spretnost obvladovanja vozlov. Na cilju nam je nadvse teknil sladek čaj in slasten sendvič.

In rezultati? Osnovnošolci so zasedli četrto mesto med šestimi ekipami, srednješolski dve ekipi sta osvojili drugo in tretje mesto med štirimi ekipami. Tudi odrasli smo se potrudili in za štiri točke prehiteli našo konkurenco. Družinska pa je bila edina v svoji kategoriji in tako zasedla prvo mesto.

Zimski čas bomo izkoristili za poglabljanje znanja ter se čim bolje pripravili na nove tekme, ki nas čakajo v pomladnih mesecih. Kaj pa naše želje? Večja konkurenca, večji izzivi, še boljši rezultati ter tkanje novih poznanstev.

Za PD Borovnica

Tatjana Pečlin
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci
06.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica rezbarstva
07.05.2017 | Tečaji in delavnice
Modelarske delavnice za družine
07.05.2017 | Kultura
Zaključek razstave "Ko ideja postane lastnina"
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci
06.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica rezbarstva
07.05.2017 | Tečaji in delavnice
Modelarske delavnice za družine
07.05.2017 | Kultura
Zaključek razstave "Ko ideja postane lastnina"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.