Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

pretežno oblačno
Popoldne bo v jugozahodni in južni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 7, na Primorskem do 10 stopinj C.
-1°C | 5°C
ponedeljek, 05.12.2016
0°C | 4°C
torek, 06.12.2016
0°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 0°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Nagrada za izgubljanje kilogramov


ŠPORT

| |
12.02.2014      23:43
A A

Nagrada za izgubljanje kilogramov


Dvanajsttedenski Level 10, izziv preoblikovanja telesa, v organizaciji FitCluba Borovnica udeležencem zagotavlja izpolnitev novoletnih zaobljub, zmagovalcu pa za nameček še lepo nagrado.


"Kje imamo usta!? – Na ušesih!"
"Kje imamo usta!? – Na ušesih!"
Deli:

FitClub že drugo leto zapored ob petkih zvečer izvaja redno vadbo oziroma t. i. Boot camp treninge v TVD Partizan Borovnica in občasno, predvsem v toplejših mesecih, tudi kak pohod ali vadbo na prostem. Po novem letu pa so spravili v pogon Level 10, izziv preoblikovanja telesa. "Vabljeni vsi, ki bi radi naredili boljšo verzijo samega sebe – izgubili kilograme, izgubili maščobo in/oziroma povečali mišično maso, dvignili nivo energije, vitalnosti, zdravja, kondicije in regeneracije po vadbi; da bi bili, ko se pogledate v ogledalo, bolj zadovoljni s svojim videzom kot kadarkoli do zdaj. Idealno, da vaše novoletne zaobljube postanejo resničnost!" zagotavlja dinamični organizator velneških delavnic Peter Weixler, Borovničanom bolj znan kot aktivni športnik. V času 12-tedenskega tekmovanja so udeleženci proti plačilu minimalne kotizacije deležni tako prilagojene vadbe, ki je primerna za vsakogar, kot serije predavanj o zdravi prehrani. Vrhunska fizična vadba je preplet vaj za moč in vzdržljivost, dela se z lastno težo. Kombinacija vaj je takšna, da se dvigne pulz in se obdelajo vsi večji sklopi mišic v telesu. Ker pa Weixler ugotavlja, da je kar "80 % tega, kako smo videti in kako se počutimo, odvisno od prehrane", se je odločil, da bo "ljudi naučil tudi jesti". Tako polno uro pred vajami posveti predavanju o vsaj enem izmed področij zdrave prehrane, po želji pa pripravi tudi posamezniku prilagojen program prehrane.

A ker gre pri izzivu vendarle za neke vrste tekmovanje, kjer moraš v prvi vrsti premagati samega sebe oz. se izboljšati na področju izgubljanja kilogramov ali izgubljanja odstotkov telesne maščobe ali pridobivanju mišične mase, se vadbi na rob izvajajo tudi redne meritve z analizatorjem telesne sestave Tanita. Vsakič razglasijo zmagovalca tedna, ki ob tem prejme manjšo pozornost, ob koncu izziva pa zmagovalca, poleg boljšega počutja in videza, čaka še bogata nagrada. Vadba sicer dvakrat na teden poteka tudi v Ljubljani, kamor so udeleženci prav tako lepo vabljeni. Po preteku prvega kroga bodo fitovci začeli novega, saj kot pravi Weixler, je njihov cilj "narediti Borovnico bolj zdravo, bolj fit". 

 

Damjan Debevec, foto: DD

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
04.12.2016
Danes ni dogodkov.
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.