Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.10.2016

pretežno jasno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji in v višjih legah pretežno jasno. Delno se bo zjasnilo tudi drugod po državi. Temperature bodo od 9 do 14, na Primorskem okoli 19 stopinj C.
4°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
6°C | 13°C
ponedeljek, 31.10.2016
8°C | 12°C
torek, 01.11.2016
4°C | 11°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
15°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

MO PD Borovnica na Pristovškem Storžiču


ŠPORT

| |
12.01.2016      16:17
A A

MO PD Borovnica na Pristovškem Storžiču


Za naš tokratni podvig smo izbrali nedeljo, 15. novembra. Z zbornega mesta smo se ob 8. uri odpeljali na Gorenjsko. Pot nas je vodila mimo Zgornjega Jezerskega, avtomobile pa smo parkirali na mejnem prehodu Jezerski vrh. To je bilo naše izhodišče.


Deli:

Otroci so bili razigrani in dobre volje. Pot po zložnih stezicah čez strmejši travniški del ob robu gozda smo hitro premagali. Tudi skozi gozd mimo mogočnih iglavcev je bilo prav zanimivo hoditi. Na manjši čistini smo se zopet nadihali in se zagledali v Grintovce, ki dvigujejo svoje vrhove dva tisoč in več metrov visoko. A če smo hoteli priti na naš vrh, smo si morali oprtati svoje nahrbtnike in nadaljevati …  Zopet skozi gozd in nato na skalnato pobočje … "O, plezali bomo!" so bili navdušeni otroci. Varnejšo pot so nam omogočale jeklenice, ki so bile napete na bolj izpostavljenih mestih. Na severni strani nas je prišel pozdravit tudi veter. S spretnimi plezalci smo osvojili vrh, kot bi trenil. Pod križem, ki kljubuje vsem vremenskim spremembam na vrhu, smo si privoščili dobrote iz nahrbtnikov. Nam, osvajalcem iz druge skupine, je veter prizanesel in smo kar nekaj časa uživali v razgledu, medtem ko je hitrejšo prvo skupino prepodil nižje. Urini kazalci so se premikali hitreje, kot smo si želeli, in tudi mi smo se morali odpraviti v dolino. Vmes so se otroci na travniškem pobočju še nekajkrat zakotalili, nato pa nas je čakal spust skozi gozd. Na izhodišču nas je veselo  pričakala prva skupina. V krogu smo čestitali Vidu za osvojeno bronasto priznanje, saj pridno polni planinski dnevnik. Ostali otroci mu hitro sledijo in vsi skupaj komaj čakamo, da  tudi ostalim podelimo priznanja in jim bučno zaploskamo. Poslovili smo se z našo himno in se v poznih popoldanskih urah vrnili domov.

Za MO PD Borovnica 
Tatjana Pečlin

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.10.2016
Danes ni dogodkov.
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
05.11.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.