Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 03.12.2016

delno oblačno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno, nekaj sonca bo predvsem na severovzhodu države. Zjutraj bo ponekod megla ali nizka oblačnost. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 5, na Primorskem do 10 stopinj C.
-2°C | 5°C
nedelja, 04.12.2016
-5°C | 3°C
ponedeljek, 05.12.2016
-3°C | 5°C
torek, 06.12.2016
-3°C | 8°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 6°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
5°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Božično-novoletni šahovski turnir uspel nad ......


ŠPORT

| |
16.01.2013      9:11
A A

Božično-novoletni šahovski turnir uspel nad pričakovanji


26. decembra 2012 je Šahovski klub Borovnica organiziral že 20. tradicionalni Božično-novoletni šahovski turnir, ki je potekal v dvorani gasilskega doma na Bregu pri Borovnici.


Evald Ule, zmagovalec Božično-novoletnega šahovskega turnirja v Borovnici
Evald Ule, zmagovalec Božično-novoletnega šahovskega turnirja v Borovnici
Deli:

Čeprav je bil uradni začetek turnirja ob 9. uri, so prvi tekmovalci začeli prihajati že po 7. uri (nekateri so se pripeljali celo z vlakom). Zanje sta z okrepčili prijazno poskrbela Janko, najemnik bližnjega lokala "Faška", in mična natakarica Karin. "Šefa" gasilskega doma Albina in Milan pa sta poskrbela, da smo organizatorji ta dan dobili topel in primeren prostor za izvedbo tekmovanja.

 

Prijave na turnir so kar deževale; prihajali so novi in novi šahisti, zato je začelo zmanjkovati parkirnih prostorov pred gasilskim domom, nato pa tudi miz in stolov v dvorani, namenjenih tekmovalcem. Ker smo hoteli organizatorji nastop omogočiti prav vsakemu šahistu, ki je prišel na turnir, smo z njihovim soglasjem postavili mize tudi na odru dvorane.

Nekaj po 9. uri, po pozdravnem govoru organizatorja, se je turnir z 80 prijavljenimi tekmovalci začel. Glavni sodnik je bil Aleksander Jerič, starosta borovniškega šaha. Turnir, ki je potekal po švicarskem sistemu, v devetih kolih in po deset minut na igralca, je Jerič ob logistični pomoči svoje vnukinje, mojstrske kandidatke Tine, in računalničarja Petra Anastasova profesionalno vodil ves čas.

Boji za šahovnicami so bili tako napeti, da smo morali organizatorji na željo tekmovalcev celo prestaviti njihovo kosilo na čas po tekmovanju. Po devetih kolih je s sedmimi točkami in pol veliki zmagovalec turnirja postal Evald Ule (ŠD Podpeč), pred Damjanom Plescem (ŠD Rokada Lendava) in Stojanom Gašparičem (ŠK Ljubljana). Prejel je pokal in kot praktično nagrado kraški pršut. Bogate praktične in spominske nagrade so glede na uvrstitev prejeli tudi drugi udeleženci turnirja, najmlajše šahiste pa smo organizatorji dodatno obdarili s sladkimi dobrotami.

 

Podatek, da je med 80 šahisti tekmovalo 19 takih, ki se ponašajo z nazivom šahovskega mojstra oziroma mojstrskega kandidata, ter trije FIDE-mojstri in dva mednarodna mojstra, pove, da borovniški Božično-novoletni turnir postaja eden od najmočnejših šahovskih turnirjev v regiji. Poseben pečat in s tem tudi priznanje borovniškim šahistom za odlično izvedbo turnirjev pa dajejo udeleženci, ki se iz vseh krajev Slovenije vsako leto radi vračajo v Borovnico.

 

Boštjan Zakrajšek,

predsednik OO turnirja

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert
03.12.201 | Kultura
Ta veseli dan kulture in zaključek sezone TMS
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.