Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 17°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Božično-novoletni šahovski turnir uspel nad ......


ŠPORT

| |
16.01.2013      9:11
A A

Božično-novoletni šahovski turnir uspel nad pričakovanji


26. decembra 2012 je Šahovski klub Borovnica organiziral že 20. tradicionalni Božično-novoletni šahovski turnir, ki je potekal v dvorani gasilskega doma na Bregu pri Borovnici.


Evald Ule, zmagovalec Božično-novoletnega šahovskega turnirja v Borovnici
Evald Ule, zmagovalec Božično-novoletnega šahovskega turnirja v Borovnici
Deli:

Čeprav je bil uradni začetek turnirja ob 9. uri, so prvi tekmovalci začeli prihajati že po 7. uri (nekateri so se pripeljali celo z vlakom). Zanje sta z okrepčili prijazno poskrbela Janko, najemnik bližnjega lokala "Faška", in mična natakarica Karin. "Šefa" gasilskega doma Albina in Milan pa sta poskrbela, da smo organizatorji ta dan dobili topel in primeren prostor za izvedbo tekmovanja.

 

Prijave na turnir so kar deževale; prihajali so novi in novi šahisti, zato je začelo zmanjkovati parkirnih prostorov pred gasilskim domom, nato pa tudi miz in stolov v dvorani, namenjenih tekmovalcem. Ker smo hoteli organizatorji nastop omogočiti prav vsakemu šahistu, ki je prišel na turnir, smo z njihovim soglasjem postavili mize tudi na odru dvorane.

Nekaj po 9. uri, po pozdravnem govoru organizatorja, se je turnir z 80 prijavljenimi tekmovalci začel. Glavni sodnik je bil Aleksander Jerič, starosta borovniškega šaha. Turnir, ki je potekal po švicarskem sistemu, v devetih kolih in po deset minut na igralca, je Jerič ob logistični pomoči svoje vnukinje, mojstrske kandidatke Tine, in računalničarja Petra Anastasova profesionalno vodil ves čas.

Boji za šahovnicami so bili tako napeti, da smo morali organizatorji na željo tekmovalcev celo prestaviti njihovo kosilo na čas po tekmovanju. Po devetih kolih je s sedmimi točkami in pol veliki zmagovalec turnirja postal Evald Ule (ŠD Podpeč), pred Damjanom Plescem (ŠD Rokada Lendava) in Stojanom Gašparičem (ŠK Ljubljana). Prejel je pokal in kot praktično nagrado kraški pršut. Bogate praktične in spominske nagrade so glede na uvrstitev prejeli tudi drugi udeleženci turnirja, najmlajše šahiste pa smo organizatorji dodatno obdarili s sladkimi dobrotami.

 

Podatek, da je med 80 šahisti tekmovalo 19 takih, ki se ponašajo z nazivom šahovskega mojstra oziroma mojstrskega kandidata, ter trije FIDE-mojstri in dva mednarodna mojstra, pove, da borovniški Božično-novoletni turnir postaja eden od najmočnejših šahovskih turnirjev v regiji. Poseben pečat in s tem tudi priznanje borovniškim šahistom za odlično izvedbo turnirjev pa dajejo udeleženci, ki se iz vseh krajev Slovenije vsako leto radi vračajo v Borovnico.

 

Boštjan Zakrajšek,

predsednik OO turnirja

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.10.2016
Danes ni dogodkov.
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
30.10.2016 | Kultura
Voden ogled Tehniškega muzeja Slovenije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.