Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
12°C | 15°C
petek, 28.04.2017
11°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Božično-novoletni šahovski turnir uspel nad ......


ŠPORT

| |
16.01.2013      9:11
A A

Božično-novoletni šahovski turnir uspel nad pričakovanji


26. decembra 2012 je Šahovski klub Borovnica organiziral že 20. tradicionalni Božično-novoletni šahovski turnir, ki je potekal v dvorani gasilskega doma na Bregu pri Borovnici.


Evald Ule, zmagovalec Božično-novoletnega šahovskega turnirja v Borovnici
Evald Ule, zmagovalec Božično-novoletnega šahovskega turnirja v Borovnici
Deli:

Čeprav je bil uradni začetek turnirja ob 9. uri, so prvi tekmovalci začeli prihajati že po 7. uri (nekateri so se pripeljali celo z vlakom). Zanje sta z okrepčili prijazno poskrbela Janko, najemnik bližnjega lokala "Faška", in mična natakarica Karin. "Šefa" gasilskega doma Albina in Milan pa sta poskrbela, da smo organizatorji ta dan dobili topel in primeren prostor za izvedbo tekmovanja.

 

Prijave na turnir so kar deževale; prihajali so novi in novi šahisti, zato je začelo zmanjkovati parkirnih prostorov pred gasilskim domom, nato pa tudi miz in stolov v dvorani, namenjenih tekmovalcem. Ker smo hoteli organizatorji nastop omogočiti prav vsakemu šahistu, ki je prišel na turnir, smo z njihovim soglasjem postavili mize tudi na odru dvorane.

Nekaj po 9. uri, po pozdravnem govoru organizatorja, se je turnir z 80 prijavljenimi tekmovalci začel. Glavni sodnik je bil Aleksander Jerič, starosta borovniškega šaha. Turnir, ki je potekal po švicarskem sistemu, v devetih kolih in po deset minut na igralca, je Jerič ob logistični pomoči svoje vnukinje, mojstrske kandidatke Tine, in računalničarja Petra Anastasova profesionalno vodil ves čas.

Boji za šahovnicami so bili tako napeti, da smo morali organizatorji na željo tekmovalcev celo prestaviti njihovo kosilo na čas po tekmovanju. Po devetih kolih je s sedmimi točkami in pol veliki zmagovalec turnirja postal Evald Ule (ŠD Podpeč), pred Damjanom Plescem (ŠD Rokada Lendava) in Stojanom Gašparičem (ŠK Ljubljana). Prejel je pokal in kot praktično nagrado kraški pršut. Bogate praktične in spominske nagrade so glede na uvrstitev prejeli tudi drugi udeleženci turnirja, najmlajše šahiste pa smo organizatorji dodatno obdarili s sladkimi dobrotami.

 

Podatek, da je med 80 šahisti tekmovalo 19 takih, ki se ponašajo z nazivom šahovskega mojstra oziroma mojstrskega kandidata, ter trije FIDE-mojstri in dva mednarodna mojstra, pove, da borovniški Božično-novoletni turnir postaja eden od najmočnejših šahovskih turnirjev v regiji. Poseben pečat in s tem tudi priznanje borovniškim šahistom za odlično izvedbo turnirjev pa dajejo udeleženci, ki se iz vseh krajev Slovenije vsako leto radi vračajo v Borovnico.

 

Boštjan Zakrajšek,

predsednik OO turnirja

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci
06.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica rezbarstva
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci
06.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica rezbarstva

Bodite prvi pri oddaji mnenja.