Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, predvsem v hribovitem svetu občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 20 stopinj.
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 21°C
torek, 02.05.2017
8°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 20°C
četrtek, 04.05.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Borovniški floorballisti pred novo sezono


ŠPORT

| |
15.08.2014      8:00
A A

Borovniški floorballisti pred novo sezono


Sredi septembra bodo borovniški floorballisti znova stopili na parket in začeli tekmovati v državnem prvenstvu. Tudi v prihajajoči sezoni bodo sodelovali s tremi članskimi ekipami, dvema moškima in eno žensko. Sezono 2013/14 so zaključili z zadovoljivimi rezultati, cilje, ki so jih ekipe določile pred sezono, pa so v večji meri tudi dosegli.


Deli:

Člani A

Po naslovu državnih prvakov v sezoni 2012/13 so tudi v minuli sezoni ciljali najmanj na finale. Ekipa je ostala skoraj nespremenjena, z izjemo selitve Luke Časarja v praško Sparto. V rednem delu državnega prvenstva so igrali odlično in zasedli prvo mesto. Dosegli so 11 zmag, 2 neodločena izzida in 2 poraza. V polfinalu je sledila ponovitev lanskega finala. Olimpijo Ljubljana so na prvi tekmi premagali z visoko razliko (11:2), na drugi pa šele po zlatem golu v podaljšku (6:5). Z rezultatom 2:0 so se uvrstili v finale.

V finalu, ki je bil odigran na škofjeloškem Podnu, so se pomerili z domačini, ekipo InSport Škofja Loka. Tekma ni potekala po željah Borovničanov. Z eno od slabših predstav sezone so doživeli poraz z rezultatom 3:5 in zasedli 2. mesto v elitni floorball ligi.

V prihajajoči sezoni cilj ostaja isti: uvstitev v finale državnega prvenstva.

 

Članice

Članice so kot edina ženska ekipa tekmovale v 1. slovenski floorball ligi. Čeprav rezultatsko ni bilo takih dosežkov kot sezono prej, pa so konstantno napredovale in na nekaj tekmah nevarno ogrozile zmago favoriziranih moških ekip.

V prihajajoči sezoni bodo prav tako sodelovale v 1. slovenski floorball ligi, poleg tega pa še v ženski ligi malega floorballa. Dekleta upajo na čim več ženskih ekip.

 

 

Člani B

Druga moška članska ekipa je v minuli sezoni v 1. slovenski floorball ligi osvojila 3. mesto. V rednem delu so lovili 2. mesto v skupini A in ga z nekaj sreče tudi ujeli. S tem rezultatom so se uvrstili v končnico. V polfinalu so se pomerili z InSport mladimi in na obeh tekmah klonili v podaljšku. Na tekmi za 3. mesto pa so premagali Polycom Brlog.

Zaradi širitve elitne floorball lige bi se lahko tudi borovniška B-ekipa merila z najboljšimi v državi, vendar so se zaradi številnih sprememb v ekipi odločili, da tudi v prihodnji sezoni sodelujejo v 1. slovenski floorball ligi. Ekipo je zapustilo nekaj standardnih igralcev, ki bi jih za konkuriranje najboljšim močno potrebovali.

 

 

Mladinske selekcije

Borovnica se je v minuli sezoni predstavila tudi z mladinskimi ekipami. V državnem prvenstvu je sodelovalo 8 ekip.

 

U19 fantje: 3. mesto

Fantje so branili naslov državnih prvakov, tekmovanje pa so zaključili na 3. mestu.

 

U19 dekleta: 7. mesto

V konkurenci 7 ekip so tekmovalke zasedle zadnje mesto, a so se kot edina ženska ekipa dostojno upirale fantovskim ekipam.

 

U15 fantje: 7. mesto

U15 dekleta: 8. mesto

Še zadnjič so dekleta in fantje tekmovali v konkurenci do 15 let. V prihajajoči sezoni se bo starostna meja dvignila na 16 let.

 

U13 dekleta: 5. mesto

Tudi v tej kategoriji so dekleta igrala le proti fantovskim ekipam in pokazala odlično igro.

 

U11: 4. mesto

Ekipa do 11 let se je uvrstila v končnico, kjer so zasedli 4. mesto.

 

U9: 4. in 5. mesto

Naši najmlajši so imeli kar 2 ekipi.

 

Državno prvenstvo mladinskih selekcij v sezoni 2014/15 se bo začelo predvidoma sredi oktobra.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci
06.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica rezbarstva
07.05.2017 | Tečaji in delavnice
Modelarske delavnice za družine
07.05.2017 | Kultura
Zaključek razstave "Ko ideja postane lastnina"
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci
06.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica rezbarstva
07.05.2017 | Tečaji in delavnice
Modelarske delavnice za družine
07.05.2017 | Kultura
Zaključek razstave "Ko ideja postane lastnina"
09.04.2017 | Kultura
KO IDEJA POSTANE LASTNINA: Peter Florjančič in intelektualna lastnina

Bodite prvi pri oddaji mnenja.