Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.02.2017

pretežno jasno
Danes bo precej jasno, le v osrednji in južni Sloveniji bo zjutraj in deloma dopoldne še nekaj predvsem nizke oblačnosti. Čez dan bo nastajala plitva kopasta oblačnost. Na Primorskem bo pihala večinoma zmerna burja, ki bo popoldne slabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem do 13 stopinj C.
2°C | 11°C
nedelja, 26.02.2017
-3°C | 11°C
ponedeljek, 27.02.2017
-2°C | 13°C
torek, 28.02.2017
4°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
4°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 25.2.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
11°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Borovniški floorballisti pred novo sezono


ŠPORT

| |
15.08.2014      8:00
A A

Borovniški floorballisti pred novo sezono


Sredi septembra bodo borovniški floorballisti znova stopili na parket in začeli tekmovati v državnem prvenstvu. Tudi v prihajajoči sezoni bodo sodelovali s tremi članskimi ekipami, dvema moškima in eno žensko. Sezono 2013/14 so zaključili z zadovoljivimi rezultati, cilje, ki so jih ekipe določile pred sezono, pa so v večji meri tudi dosegli.


Deli:

Člani A

Po naslovu državnih prvakov v sezoni 2012/13 so tudi v minuli sezoni ciljali najmanj na finale. Ekipa je ostala skoraj nespremenjena, z izjemo selitve Luke Časarja v praško Sparto. V rednem delu državnega prvenstva so igrali odlično in zasedli prvo mesto. Dosegli so 11 zmag, 2 neodločena izzida in 2 poraza. V polfinalu je sledila ponovitev lanskega finala. Olimpijo Ljubljana so na prvi tekmi premagali z visoko razliko (11:2), na drugi pa šele po zlatem golu v podaljšku (6:5). Z rezultatom 2:0 so se uvrstili v finale.

V finalu, ki je bil odigran na škofjeloškem Podnu, so se pomerili z domačini, ekipo InSport Škofja Loka. Tekma ni potekala po željah Borovničanov. Z eno od slabših predstav sezone so doživeli poraz z rezultatom 3:5 in zasedli 2. mesto v elitni floorball ligi.

V prihajajoči sezoni cilj ostaja isti: uvstitev v finale državnega prvenstva.

 

Članice

Članice so kot edina ženska ekipa tekmovale v 1. slovenski floorball ligi. Čeprav rezultatsko ni bilo takih dosežkov kot sezono prej, pa so konstantno napredovale in na nekaj tekmah nevarno ogrozile zmago favoriziranih moških ekip.

V prihajajoči sezoni bodo prav tako sodelovale v 1. slovenski floorball ligi, poleg tega pa še v ženski ligi malega floorballa. Dekleta upajo na čim več ženskih ekip.

 

 

Člani B

Druga moška članska ekipa je v minuli sezoni v 1. slovenski floorball ligi osvojila 3. mesto. V rednem delu so lovili 2. mesto v skupini A in ga z nekaj sreče tudi ujeli. S tem rezultatom so se uvrstili v končnico. V polfinalu so se pomerili z InSport mladimi in na obeh tekmah klonili v podaljšku. Na tekmi za 3. mesto pa so premagali Polycom Brlog.

Zaradi širitve elitne floorball lige bi se lahko tudi borovniška B-ekipa merila z najboljšimi v državi, vendar so se zaradi številnih sprememb v ekipi odločili, da tudi v prihodnji sezoni sodelujejo v 1. slovenski floorball ligi. Ekipo je zapustilo nekaj standardnih igralcev, ki bi jih za konkuriranje najboljšim močno potrebovali.

 

 

Mladinske selekcije

Borovnica se je v minuli sezoni predstavila tudi z mladinskimi ekipami. V državnem prvenstvu je sodelovalo 8 ekip.

 

U19 fantje: 3. mesto

Fantje so branili naslov državnih prvakov, tekmovanje pa so zaključili na 3. mestu.

 

U19 dekleta: 7. mesto

V konkurenci 7 ekip so tekmovalke zasedle zadnje mesto, a so se kot edina ženska ekipa dostojno upirale fantovskim ekipam.

 

U15 fantje: 7. mesto

U15 dekleta: 8. mesto

Še zadnjič so dekleta in fantje tekmovali v konkurenci do 15 let. V prihajajoči sezoni se bo starostna meja dvignila na 16 let.

 

U13 dekleta: 5. mesto

Tudi v tej kategoriji so dekleta igrala le proti fantovskim ekipam in pokazala odlično igro.

 

U11: 4. mesto

Ekipa do 11 let se je uvrstila v končnico, kjer so zasedli 4. mesto.

 

U9: 4. in 5. mesto

Naši najmlajši so imeli kar 2 ekipi.

 

Državno prvenstvo mladinskih selekcij v sezoni 2014/15 se bo začelo predvidoma sredi oktobra.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 445
Izšla: 30.01.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 25 26 27 28 1 2 3 4 5 6
04.03.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
05.03.2017 | Kultura
Prikaz kovanja podkev
01.03. - 31.03.2017 | Kultura
Gostujoča fotografska razstava: Šakal v Sloveniji
04.03.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
05.03.2017 | Kultura
Prikaz kovanja podkev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.