Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Popoldne bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno in ponekod megleno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 17°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 15°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Borovniški floorballisti pred novo sezono


ŠPORT

| |
15.08.2014      8:00
A A

Borovniški floorballisti pred novo sezono


Sredi septembra bodo borovniški floorballisti znova stopili na parket in začeli tekmovati v državnem prvenstvu. Tudi v prihajajoči sezoni bodo sodelovali s tremi članskimi ekipami, dvema moškima in eno žensko. Sezono 2013/14 so zaključili z zadovoljivimi rezultati, cilje, ki so jih ekipe določile pred sezono, pa so v večji meri tudi dosegli.


Deli:

Člani A

Po naslovu državnih prvakov v sezoni 2012/13 so tudi v minuli sezoni ciljali najmanj na finale. Ekipa je ostala skoraj nespremenjena, z izjemo selitve Luke Časarja v praško Sparto. V rednem delu državnega prvenstva so igrali odlično in zasedli prvo mesto. Dosegli so 11 zmag, 2 neodločena izzida in 2 poraza. V polfinalu je sledila ponovitev lanskega finala. Olimpijo Ljubljana so na prvi tekmi premagali z visoko razliko (11:2), na drugi pa šele po zlatem golu v podaljšku (6:5). Z rezultatom 2:0 so se uvrstili v finale.

V finalu, ki je bil odigran na škofjeloškem Podnu, so se pomerili z domačini, ekipo InSport Škofja Loka. Tekma ni potekala po željah Borovničanov. Z eno od slabših predstav sezone so doživeli poraz z rezultatom 3:5 in zasedli 2. mesto v elitni floorball ligi.

V prihajajoči sezoni cilj ostaja isti: uvstitev v finale državnega prvenstva.

 

Članice

Članice so kot edina ženska ekipa tekmovale v 1. slovenski floorball ligi. Čeprav rezultatsko ni bilo takih dosežkov kot sezono prej, pa so konstantno napredovale in na nekaj tekmah nevarno ogrozile zmago favoriziranih moških ekip.

V prihajajoči sezoni bodo prav tako sodelovale v 1. slovenski floorball ligi, poleg tega pa še v ženski ligi malega floorballa. Dekleta upajo na čim več ženskih ekip.

 

 

Člani B

Druga moška članska ekipa je v minuli sezoni v 1. slovenski floorball ligi osvojila 3. mesto. V rednem delu so lovili 2. mesto v skupini A in ga z nekaj sreče tudi ujeli. S tem rezultatom so se uvrstili v končnico. V polfinalu so se pomerili z InSport mladimi in na obeh tekmah klonili v podaljšku. Na tekmi za 3. mesto pa so premagali Polycom Brlog.

Zaradi širitve elitne floorball lige bi se lahko tudi borovniška B-ekipa merila z najboljšimi v državi, vendar so se zaradi številnih sprememb v ekipi odločili, da tudi v prihodnji sezoni sodelujejo v 1. slovenski floorball ligi. Ekipo je zapustilo nekaj standardnih igralcev, ki bi jih za konkuriranje najboljšim močno potrebovali.

 

 

Mladinske selekcije

Borovnica se je v minuli sezoni predstavila tudi z mladinskimi ekipami. V državnem prvenstvu je sodelovalo 8 ekip.

 

U19 fantje: 3. mesto

Fantje so branili naslov državnih prvakov, tekmovanje pa so zaključili na 3. mestu.

 

U19 dekleta: 7. mesto

V konkurenci 7 ekip so tekmovalke zasedle zadnje mesto, a so se kot edina ženska ekipa dostojno upirale fantovskim ekipam.

 

U15 fantje: 7. mesto

U15 dekleta: 8. mesto

Še zadnjič so dekleta in fantje tekmovali v konkurenci do 15 let. V prihajajoči sezoni se bo starostna meja dvignila na 16 let.

 

U13 dekleta: 5. mesto

Tudi v tej kategoriji so dekleta igrala le proti fantovskim ekipam in pokazala odlično igro.

 

U11: 4. mesto

Ekipa do 11 let se je uvrstila v končnico, kjer so zasedli 4. mesto.

 

U9: 4. in 5. mesto

Naši najmlajši so imeli kar 2 ekipi.

 

Državno prvenstvo mladinskih selekcij v sezoni 2014/15 se bo začelo predvidoma sredi oktobra.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.10.2016
Danes ni dogodkov.
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
30.10.2016 | Kultura
Voden ogled Tehniškega muzeja Slovenije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.