Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno. Čez dan bo pihal šibak veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28 stopinj C.
12°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
13°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Nedelja, 28.5.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Voda na fotografijah Jožeta Pristavca


SOSED SOSEDU

| |
24.03.2014      9:16
A A

Voda na fotografijah Jožeta Pristavca


Na predvečer svetovnega dneva vode, 21. marca 2014, je v Galeriji Barje zaživela razstava krajinskih fotografij člana Humanistično umetniškega društva Karel Barjanski Jožeta Pristavca. Njen naslov je Voda, ogledate pa si jo lahko do vključno 17. aprila vsak ponedeljek in četrtek od 18. do 20. ure.


Deli:

Jamar, fotograf, zbiralec mineralov in velik ljubitelj narave je o sebi zapisal: »V zadnjih dveh letih  sem veliko časa posvetil opazovanju in fotografiranju vode. Vedno se mi je zdela nekako mistična, pa naj sem se z njo srečal na Ljubljanskem barju, Planinskem in Cerkniškem polju, v jamah ali kje drugje. Včasih sem ob vodi preživel cele dneve in šele mrak me je začel opozarjati, da bo treba domov. Prav zato, ker sem se ji tako posvečal, sem jo začel še bolj spoznavati, občudovati in spoštovati. Vodo sem želel na fotografijah predstaviti tako, kot sem jo ob fotografiranju doživljal sam. Navduševala me je, ob tem pa v meni vzbujala globoka razmišljanja in spoznanja.«

Med množico posnetkov jih je Jože Pristavec za razstavo izbral 31, med njimi je tudi  fotografija, ki jo je pred kratkim nagradila revija Jamar. Posnetki so res različni, prav vsi pa v nas vzbudijo množico občutkov. Od lepote, občudovanja, spokojnosti, mogočnosti do moči, ki jo je sposobna ustvariti le voda. 

V kulturnem programu ob odprtju smo prisluhnili verzom, povezanim z vodo in Ljubljanskim barjem, recitatorka Barbara Bezek Rot pa nam je prebrala tudi pesem Voda, tebi pesem pojem, ki jo je napisal sam avtor razstave. Z glasbo sta program obogatili flavtistki Nastja Podržaj in Karmen Kržič. Bojan Čebela je predstavil Jožeta Pristavca, z besedami oživil nekaj njunih skupnih doživetij in potepanj s fotoaparatom ter izpostavil občutke ob druženju z njim. Poudaril je njegovo natančnost, dar opazovanja in zelo hitro strokovno rast na področju fotografiranja, kar mu priznavajo že uveljavljeni fotografi.

Spregovoril nam je tudi avtor razstave, predstavil svoj pogled na razstavljene fotografije, nam zaupal nekaj anekdot s svojih fotografskih poti in se zahvalil vsem, ki so razstavo omogočili in jo pomagali pripraviti. To so: Birosistemi, Bojan Čebela, M-OREL, Jože Zorman, Ciril Hrovatin, Barbara Bezek Rot, Nastja Podržaj, Karmen Kržič, Simona Stražišar, Svenškovi in domači.

Svoje besede je zaključil z mislijo, ki jo je napisal G Sauvage de Saint Marc: »Voda, brez okusa si, brez barve, brez vonja, ne moremo te določiti, okušamo te, pa te ne poznamo. Življenju nisi potrebna: ti si življenje!«

 

Simona Stražišar

Foto: Sašo Pristavec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
04.06.2017 | Kultura
Umetnostnozgodovinsko vodstvo TMS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.