Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-6°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-5°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-6°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-6°C
-1°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

V objemu megle


SOSED SOSEDU

| |
16.11.2016      9:09
A A

V objemu megle


V nedeljo, 16. oktobra, smo se člani MO PD Borovnica povzpeli na razgledni vrh, ki se dviga severno od Kamnika, Kamniški vrh. Z zbornega mesta smo se v koloni osmih avtomobilov odpeljali do vasi Slevo in parkirali pri manjšem kamnolomu.


Deli:

V krogu smo se pozdravili, prešteli. Naša četica je tokrat štela 33 udeležencev. Kljub turobnemu jutru nam dobre volje ni manjkalo. Sprva smo se vzpenjali po kolovozni poti. Pri odcepu, ki vodi do planine Osredek, so nas pozdravili konji na paši. Na tem delu naj bi se nam vrh odprl v vsej svoji veličini, s strmimi travnatimi pobočji in gruščnato grapo v sredini, imenovano Slevška roža. Vendar je to čudovito sliko prekrivala gosta megla. Malce več pozornosti in pazljivosti je bilo potrebnih na ozkih stezicah in čez debelo uro smo dosegli planino. Mogočna lipa, ki se bohoti sredi planine, je bila ovita v sivino. Klop, mokra od obilnega dežja prejšnjega dne, je ostala prazna.  Pomalicali smo kar stoje in v svoje dnevnike pritisnili nov žig. Povzpeli smo se še do sedla in  namesto čez razgledno Planjavo nadaljevali po prijetni stezici skozi gozd do sedla pod vrhom. Nismo sami vztrajali v turobnem dnevu. Kar nekaj planincev se nam je še pridružilo na vrhu, a nihče ni tako dolgo vztrajal in čakal obljubljenih sončnih žarkov kot mi.  No, dvakrat nam je pa le pomežiknilo. Otrokom je bilo sicer vseeno, zaposleni so bili s »pospravljanjem« suhih vej po gozdu. Z nekaterimi smo se spustili še do bivaka, ki pa je že v bolj slabem stanju. Spet smo žigosali dnevnike, spraznili nahrbtnike in jo mahnili v dolino po krajši, strmi poti, kar po pobočju Kamniškega vrha. V krogu smo se poslovili z našo himno in si zaželeli lep preostanek dneva.

 

Za MO PD Borovnica

Tatjana Pečlin
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.