Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-4°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Planinsko orientacijsko tekmovanje v ......


SOSED SOSEDU

| |
22.03.2016      10:25
A A

Planinsko orientacijsko tekmovanje v Gorenjsko-Dolenjski ligiDeli:

Mladinski odsek PD Borovnica vabi na

PLANINSKO ORIENTACIJSKO TEKMOVANJE v Gorenjsko-Dolenjski ligi

PRESERJE 2016

Tekmovanje bo potekalo v zaledju krimskih gozdov v kraju Preserje v soboto, 9. aprila 2016. Začetek ob 8:30, predviden zaključek okoli 15:00. Start in cilj ekip bo na dvorišču preserskega župnišča, ki se nahaja blizu OŠ Preserje in cerkve sv. Vida.

 

Kategorije:

A: učenci do vključno 6. razreda osnovne šole

B: učenci 7., 8. in 9. razreda osnovne šole

C: srednješolci (od 1. letnika srednje šole do vključno 18. leta starosti)

Č: mladina (od 19. leta do vključno 26. leta starosti)

D: člani (nad 27 let)

E: starejši člani (nad 40 let)

F: družine (najmanj eden od staršev in otroci do vključno zadnjega razreda OŠ)

G: odprta (manj zahtevna, primerljiva s kategorijo B)

H: odprta (zahtevna, primerljiva s kategorijama Č in D)

I: odprta (srednje zahtevna, primerljiva s kategorijo C)

 

V ekipi naj bo 3 do 5 članov. Če jih je 5, je to dodatnih 10 točk za ekipo, če sta le 2, dobita minus 10 točk. Članice v ekipi dobrodošle! Vsaka prinese 2 točki.

Bodite primerno opremljeni za gibanje po terenu glede na vremenske razmere. Vsak tekmovalec potrebuje gojzarje in planinsko izkaznico oz. dnevnik mladega planinca z znamkico za letošnjo članarino (v nasprotnem primeru dobi ekipa minus točke). Vsaka ekipa potrebuje vsaj eno pisalo, prvo pomoč, kompas, delujoč mobilni telefon. Dodatna oprema za kategorije C, Č, D in H: kotomer, šestilo, ravnilo in kalkulator.

Tekmovanje bo sestavljal  teoretični del (vprašanja iz orientacije, planinske šole) in praktiči del (prehod proge, prva pomoč). Tekmovalo se bo po pravilniku, objavljenem na strani Mladinske komisije Planinske zveze Slovenije: http://mk.pzs.si/vsebina.php?pid=108Uporabljali bomo karte DTK25. Vsi udeleženci tekmujejo na lastno odgovornost.  

Startnina znaša 2,5 € na osebo. Na koncu praktičnega dela tekmovanja dobi vsak udeleženec zasluženo malico. Tekmovanje bo v vsakem vremenu. 

Prijave zbiramo do torka, 5. aprila, na e-naslov primoz.pt@gmail.com. Ob prijavi navedite ime ekipe, kategorijo in število tekmovalcev v ekipi. Če vas kar koli zanima, pokličite, pišite. Tel.: 031 818 316 (Primož Pečlin).         

 

Orientacijski pozdrav!

Vodja tekmovanja Primož Pečlin
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.