Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 14°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Folklorna skupina Šumnik pleše


KULTURA, SOSED SOSEDU

| |
16.02.2015      13:36
A A

Folklorna skupina Šumnik pleše


Člani in članice Folklorne skupine Šumnik ne poznamo počitka. Če se malo ozremo nazaj, lahko povemo, da je bilo leto 2014 zelo pestro, tako plesno in pevsko kot tudi družabno. Dogajanje pa se letos nadaljuje v enakem, če ne še hitrejšem tempu.


Prireditev Moj najljubši sosed, ki je povezala dva naroda.
Prireditev Moj najljubši sosed, ki je povezala dva naroda.
Deli:

Poleg redne udeležbe na območnem srečanju folklornih skupin, ki je bilo maja v Logatcu, smo kot pevci sodelovali na srečanju ljudskih pevcev, ki je bilo na aprilsko cvetno nedeljo v Ligojni. Kot najmlajši predstavniki smo pokazali in dokazali, da ljudska pesem doni tudi iz mlajših grl in da to ni samo v domeni starejših. S plesom smo popestrili tudi marsikatero prireditev – decembrsko praznovanje Upokojenskega društva Borovnica, redni občni zbor Društva podeželskih žena Ajda, zaplesali smo na praznovanju 40 let mašniškega posvečenja borovniškega župnika Janeza Šilarja, sodelovali pa smo tudi na prireditvi Fešta na Fužinah. Gre za športno-družabno-kulturno prireditev, ki poteka pod okriljem mladinske ulične vzgoje Skala. Namenjena je druženju med mladostniki in drugimi prebivalci naselja, njen glavni cilj pa je presegati kulturne, etnične in socialne razlike med ljudmi. Tam smo se spoznali tudi s člani srbskega kulturno-umetniškega društva Vidovdan, ki so nas s svojim nastopom tako navdušili, da smo jih povabili na naš letni koncert 6. decembra. Vabilo so sprejeli z odprtimi rokami in tako smo skupaj pripravili dogodek, ki je pritegnil veliko ljudi in na katerega smo zelo ponosni. Koncert z naslovom Moj najljubši sosed je razbijal predsodke, ki smo jih Slovenci (žal) še vedno polni, in povezal dva naroda. Vsak s svojim kulturnim izročilom, petjem in ne nazadnje skupinskim plesom smo želeli sporočiti, da ni važno, kdo si in od kod si, ampak kaj nosiš v svojem srcu. Neverjetna energija in poskočni plesi naših gostov so temu dodali le še piko na i. Ob našem sodelovanju pa se je razvilo lepo prijateljstvo med obema skupinama in člani SKUD Vidovdan so bili tako navdušeni nad sprejetostjo v našem kraju, da so nam obljubili, da spomladi in poleti pridejo na kakšno delovno-kmečko akcijo. Koliko krompirja bodo pobrali, vam bomo torej še sporočili:) 

No, pa tudi oni so nas povabili k sodelovanju. Konec januarja smo bili gostje na njihovi prireditvi – Festivalu narodne nošnje v Šentvidu. Kot edini slovenski predstavniki smo prikazali splet gorenjskih plesov in zgodbo o furmančku. 

Pa da ne bomo samo o »uradnih delih« naše skupine ... Folklorniki se družimo tudi izven rednih tedenskih vaj in nastopov; na začetku poletja smo bili na Prazniku češenj, julija na pikniku na Samotorici pri Jerneji, konec leta pri šefici Sabini v Podlipi, pa tudi novo leto smo pričakali skupaj. Skratka, beseda dolgčas pri nas nima mesta.

 

V imenu FS Šumnik Rok Mihevc

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2016
Danes ni dogodkov.
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
30.10.2016 | Kultura
Voden ogled Tehniškega muzeja Slovenije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.