Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo povečini sončno. Pihal bo šibak veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29 stopinj C.
12°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
13°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
17°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 28.5.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

S pesmijo v praznične dni


ŠOLSTVO

| |
12.01.2016      10:48
A A

S pesmijo v praznične dni


Mladi glasbeniki OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica so nam 15. decembra 2015 pripravili zanimiv praznični večer. Prisluhnili smo čudovitim otroškim glasovom in instrumentom. Letos je bil božično–novoletni koncert obarvan večjezično, kar pomeni, da smo poleg slovenskih skladb slišali tudi skladbe v tujih jezikih, ki se jih učimo v šoli, torej v angleščini, nemščini, španščini in italijanščini. Izvedeli smo tudi, kako ta prijetni praznični čas praznujejo v nekaterih tujih deželah.


Deli:

Na koncertu je prepevalo okrog 110 pevk in pevcev iz predšolskega zbora Mavrica, ki ga vodi vzgojiteljica Tina Mazi, glasbene pripravljalnice učiteljice  Barbare Skopec Černigoj, in treh zasedb, ki jih vodi učiteljica Tina Vahčič, to so otroški pevski zbor, dekliška vokalna skupina in mladinski pevski zbor. Na klavirju jih je spremljala učiteljica Polonca Gabriel. Prav vsi so s svojimi lepimi glasovi in kvalitetnimi izvedbami pesmi pokazali, kako jih veseli petje. Program so popestrili učenci Glasbene šole Vrhnika, in sicer Petar Domić in Luka Švigelj, ki vadita pod mentorstvom Patricije Pečar Kumar, Loti Vita Rep in Karin Podržaj iz razreda Nike Tkalec ter Petra Čepon in Tadej Tinta, ki ju vodi Tadej Kenig. Prireditev so povezovali Miša Trček, Julija Šraj, Ajda Češnjaj in Maks Ferlan. Za scensko podobo je poskrbel učitelj Darjan Geohelli skupaj z učenci, ki obiskujejo likovni krožek. Učenci šole, otroci ter delavci vrtca in šole se še enkrat zahvaljujemo vsem obiskovalcem in nastopajočim.


Helena Svete Hladnik

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
04.06.2017 | Kultura
Umetnostnozgodovinsko vodstvo TMS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.