Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-4°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Pust v šoli in vrtcu Borovnica


ŠOLSTVO

| |
17.02.2016      10:12
A A

Pust v šoli in vrtcu BorovnicaDeli:

V torek, 9. februarja, na pustni dan so nas v Borovnici obiskali kurenti, spremljali pa so jih Pobreški pokači z Dravskega polja, ki so prav tako nepogrešljiv člen v verigi pustovanja in kurentovanja na Ptuju. Oboji ne samo obujajo običaj pusta, temveč ohranjajo tudi kulturno in etnološko dediščino. Prihod v Borovnico je bil seveda atraktiven za vse, še posebej za tiste, ki se v »živo« še niso srečali s kurenti in niso navajeni trušča in hrušča, ki ga prinesejo s seboj, ko odganjajo zimo in sneg. Kurenti in pokači so najprej zaplesali na pustnem rajanju v dvorani TVD Partizan, kjer so jih pričakali malčki iz vrtca. Nadaljevali so pred prostori Občine Borovnica in nato še v telovadnici osnovne šole. Otroci so bili navdušeni nad njimi kljub občasni strašljivosti, ki jo izražajo. Seveda se zima kar tako ne poslovi od nas, zato jo je potrebno prestrašiti in zares odgnati. Ob tej priliki bi se radi zahvalili vsem, ki so etnografsko skupino lepo sprejeli in pogostili, še posebej Antonu Palčiču, Janezu Rotu, Matiji Suhadolniku in Marjanu Debevcu, ki so zanje pripravili priložnostna darila, s katerimi smo predstavili značilnosti Občine Borovnica. Zahvaljujemo se tudi Občini Borovnica in gostišču Godec.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.