Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-4°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-6°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-4°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Evropski dan jezikov


OSNOVNA ŠOLA

| |
13.10.2014      11:56
A A

Evropski dan jezikov


Evropski dan jezikov se praznuje 26. septembra, in sicer že od leta 2001, ko je za to dal pobudo Svet Evrope v Strasbourgu. S tem dnem se 800 milijonov Evropejcev iz 47 držav članic Sveta Evrope spodbuja k učenju več jezikov, tako v šoli kot zunaj nje, zelo pomembno je namreč, da ne pozabimo na velik pomen večjezičnosti, saj jezikovna raznolikost predstavlja pomembno orodje za doseganje boljšega medkulturnega razumevanja in hkrati predstavlja ključno sestavino bogate kulturne dediščine Evrope. Poleg tega pa nam znanje čim več tujih jezikov odpira vrata na vse zahtevnejši trg dela.


Deli:

Na naši šoli, OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica, smo ta evropski praznik zaznamovali malo pozneje in z njim začeli prvi oktobrski dan. V sredo, 1. oktobra, smo imeli »večjezični radio«: prve štiri šolske ure smo se javljali po šolskem radiu, in sicer smo vsako uro v enem od jezikov, ki se jih učimo na naši šoli – v slovenščini, španščini, nemščini in angleščini – zastavili uganko, na katero so lahko učenci odgovarjali vse do petka. Naši odlični radijski napovedovalci so bili Janja Šeruga (ki je brala špansko uganko), Žiga Trček in Žan Korošec (ki sta brala angleško uganko), Jaka Kržič in Matic Rot (ki sta brala nemško uganko) ter Sonja Turšič in Matic Dobrovoljc (ki sta brala slovensko uganko). Učenci so svoje rešitve oddali v ugankarsko škatlo, v petek pa smo imeli žrebanje. Ravnatelj šole Daniel Horvat je zmagovalce slavnostno razglasil po radiu in jih obdaril s sladko nagrado.

Učenci so z navdušenjem poslušali uganke, iskali rešitve ter se v ogromnem številu odzvali z odgovori. Srečni izžrebanci so bili Gavrilo Bogić iz 2. A ter Matjaž Kos iz 7. A (z odgovorom »polž« na slovensko uganko), Taja Košir iz 3. B (z odgovorom »M« na angleško uganko), Katarina Švigelj iz 6. A (z odgovorom »milch« na nemško uganko) ter Lori Sevšek iz 6. A (z odgovorom »espejo« na špansko uganko).

Za aktiv tujih jezikov Mihaela Wabra Kucler 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.