Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno. Zjutraj bo še pihala močna burja, ki pa bo čez dan počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-4°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -2°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 4°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 5h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Iz hiške na koncu vasi


PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
17.11.2013      16:06
A A

Iz hiške na koncu vasiNajbolj pisana hiška sredi razpadajoče borovniške lastnine
Najbolj pisana hiška sredi razpadajoče borovniške lastnine
Deli:

V ''najbolj pisani hiški na vasi'', kot so jo nekoč poimenovali člani Mladinskega kulturnega društva Arterija, se je letos kar precej dogajalo. Priredili so nekaj – tudi odmevnejših – koncertov, izvedli LAN party, pripravili potopisno predavanje ''Iz Slovenije do Senegala z Dyano'', se preizkusili v Impro ligi, organizirali Arterijado … na martinovo pa so obiskovalcem postregli z nostalgičnim dokumentarcem ''Nekoč je bila dežela pridnih'' (katerega brezplačno predvajanje jim je omogočila sama avtorica Urša Menart) v kombinaciji z veteransko razstavo in toplim zakuhančkom. V hiško na koncu vasi po besedah predsednika Domna Hrovatina zahaja tako staro kot mlado, še posebno poleti, ko se mladina v Borovnici menda nima kam dati, tu pa se, če že ni kakega večjega dogodka, karta, igra playstation ipd. Najbolj nepozaben dogodek skoraj preteklega leta je bila novotarija na društvenem sporedu – Arterijada, tj. konec tedna, poln družabnih iger. Najbolj obiskan pa je bil koncert skupine Sausages, ko se je iz Ljubljane pripeljal poln avtobus ''žurerjev'' in je bila mala hišica nabita do zadnjega kotička, da bi se še komar komaj kam stisnil. Pred koncem leta pa se obeta še razstava ob 15-letnici delovanja društva. Ali bodo v prihodnjem letu arterijci prav tako dejavni ali še bolj, Hrovatin težko napove, saj se srečujejo z enako težavo kot vsi drugi majhni klubi – zahtevami Sazasa. "Neumno je, da pride skupina igrat zastonj, ima svojo avtorsko glasbo, sploh niso prijavljeni na Sazasu, na koncu pa ta pobere toliko, kot si zbral s koncertom", poleg tega pa se z novim letom obeta uvedba najemnine, za kar bo šlo po predvidevanjih "tisoč evrov, za položnice tisoč, potem ti pa ostane dobrih tisoč za 12 dogodkov. Smo kar čarovniki ..." Z vaškim stereotipom, da gre pri njihovem klubu za marginalno skupino, ki zgolj vnaša nemir in težave v staro vaško jedro, si Hrovatin pretirano ne beli glave. Večji obisk njihovih prireditev pač občasno naplavi tudi kakšnega zdraharja. K rušenju stereotipov, če že ne kar izpraševanju družbene vesti, pa verjetno še najbolj pripomore temeljito obnovljeno in urejeno domovanje Arterije, ki izrazito izstopa iz okolja razpadajočih drvarnic in stare kinodvorane, sicer lastnine naše občine in župnije.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.