Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.05.2017

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, predvsem popoldne bodo v notranjosti Slovenije nastale krajevne plohe in nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 27 stopinj C.
12°C | 26°C
sreda, 24.05.2017
14°C | 24°C
četrtek, 25.05.2017
12°C | 22°C
petek, 26.05.2017
9°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Torek, 23.5.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
26°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

»Bura Riders« in blagoslov motorjev


PROMET, PROSTOVOLJSTVO

| |
17.05.2016      23:48
A A

»Bura Riders« in blagoslov motorjevPetdeset motoristov je kljubovalo vremenu.
Petdeset motoristov je kljubovalo vremenu.
Deli:

Kljubovali so najslabšim vremenskim napovedim in na koncu zmagali – borovniški motoristi. Blagoslov motorjev 15. maja na parkirišču pred farno cerkvijo sv. Marjete v Borovnici je tokrat potekal drugič, torej že lahko govorimo o tradicionalni prireditvi. Udeležencev je bilo menda res za spoznanje manj od lanskega leta – odpovedali so kolegi z Dolenjske in cerkniškega konca – a še vedno jih je prihrumelo okrog petdeset. Močno zastopstvo so poslali motoristi vrhniškega kluba Nauportus, na veselje organizatorjev pa je bil to pot občutno večji odziv domačih ljubiteljev jeklenih konjičev. Morebiti tudi na račun dobro zamišljene celostne podobe (majice, našitki), s katero so se vedno številčnejši »Bura Ridersi« hitro poistovetili. Od kod to nenavadno ime, mi je pojasnil neumorni organizator Simon Mevec: »Boštjan /Bizjak/ je vprašal mladino, kako se kličejo, in so rekli, da s' kje si – 'z Bure /Borovnice/! Ajd, potem bomo pa Bura Riders.«
Obred blagoslova je opravil borovniški župnik Janez Šilar, zbrani denar pa so se organizatorji nato odločili pokloniti dobrodelnemu skladu Motoristi za motoriste istoimenskega društva iz Nove Štifte. Sklad MzM nudi finančno pomoč motoristom, ki so v prometni nesreči ali zaradi prometne nesreče utrpeli posebno hude telesne poškodbe ter družinskim članom motoristov, ki so v prometnih nesrečah izgubili življenje. Pomaga pa tudi žrtvam prometnih nesreč motoristov in njihovim družinam pri zagotavljanju pravne pomoči v zvezi s civilno-pravnimi postopki, povezanimi s prometnimi nesrečami. Solidarne in humanitarne finančne pomoči iz sklada MzM so sicer lahko deležni še tisti motoristi ali njihove družine, ki jih prizadene huda nesreča (npr.: nenadna invalidnost ali smrt družinskega člana, ki zagotavlja izključni ali pomemben vir dohodkov družine, naravna ali druga huda nesreča, ki prizadene družino motorista ipd.).

 

Damjan Debevec, foto: Bura Riders
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.05.2017
Danes ni dogodkov.
27.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica sitotiska
27.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica sitotiska
28.05.2017 | Kultura
Voden ogled razstave Skoraj vse o zvoku
28.05.2017 | Kultura
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle

Bodite prvi pri oddaji mnenja.