Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

delno oblačno
Danes bo na Primorskem precej jasno, popoldne občasno zmerno oblačno. Drugod bo sprva tudi precej jasno, marsikje po nižinah pa bo zjutraj in dopoldne megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo popoldne zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
3°C | 12°C
nedelja, 23.10.2016
4°C | 13°C
ponedeljek, 24.10.2016
6°C | 17°C
torek, 25.10.2016
11°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

110 Borovničanov je vestno očistilo okolico


PROSTOVOLJSTVO

| |
20.05.2016      23:20
A A

110 Borovničanov je vestno očistilo okolico


Borovniške čistilne akcije v začetku aprila se je tokrat udeležilo 110 občanov, med njimi tudi ogromno otrok. Po grobi oceni koordinatorja, Turističnega društva Borovnica, naj bi iz okolja odstranili za več kot pol tone odpadkov.


Ulov dneva – desetmetrska železna ograja iz globin Prušnice …
Ulov dneva – desetmetrska železna ograja iz globin Prušnice …
Deli:

Čudovit pomladni dan je na tradicionalno občinsko čistilno akcijo 2. aprila privabil na desetine občanov, ki so si pred kosilom v dobrobit čistega in urejenega okolja utrgali nekaj dopoldanskih uric. Borovniški vrtec se je sicer v akcijo za lepši kraj podal že dan prej, a sta v soboto prišli še dve ekipi staršev, otrok in vzgojiteljic, prav tako pa tudi krepka zasedba iz osnovne šole. Občina je za vse udeležence ponovno zagotovila malice, rokavice in vrečke ter odsevnike za tiste, ki so čistili ob prometnicah. Najmlajšim, ki jih je bilo letos prav spodbudno veliko, je pripadel celo sladoled. Ekipe so čistile domala vsepovsod. TVD Partizan Borovnica ob Borovniščici proti Pakemu, čebelarji navzgor proti Brezovici, PGD Brezovica pri Borovnici po vasi in okolici, SDS se je odpravil na Laze, vrtec in šola sta prevzela središče kraja, planinci Staro postajo, po gozdovih so pospravljali lovci, Ajdovke okoli Ohonice, HUD Karel Barjanski je prevzel traso čez Barje od Borovnice proti Ljubljanici, druge skupine in posamezniki pa so čistili še po Stari progi, Pakem, Podgori in ob regionalni cesti. Predsednica Turističnega društva Borovnica Nadja Debevec se je na koncu v imenu koordinatorjev zahvalila udeležencem za dobro opravljeno delo, občini za podporo ter terenski ekipi Komunalnega podjetja Vrhnika za hiter odziv. Je pa po drugi strani v celoti zavrnila uradno poročilo JP KPV o količini in vrsti zbranih odpadkov (560 kg mešanih komunalnih odpadkov ter 155 kg druge navlake (pnevmatike, železo, cevi …). Ti podatki bi, po besedah koordinatorjev, lahko držali zgolj v primeru, če niti en udeleženec akcije ne bi ločeval odpadkov.

 

Damjan Debevec, foto: ND

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
22.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
23.10.2016 | Ostalo
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
30.10.2016 | Kultura
Voden ogled Tehniškega muzeja Slovenije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.