Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 27.05.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, občasno ponekod zmerno oblačno. Čez dan bo pihal šibak veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 22 do 26 stopinj C.
11°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 31°C
Opozorila
Sobota, 27.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
26°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

110 Borovničanov je vestno očistilo okolico


PROSTOVOLJSTVO

| |
20.05.2016      23:20
A A

110 Borovničanov je vestno očistilo okolico


Borovniške čistilne akcije v začetku aprila se je tokrat udeležilo 110 občanov, med njimi tudi ogromno otrok. Po grobi oceni koordinatorja, Turističnega društva Borovnica, naj bi iz okolja odstranili za več kot pol tone odpadkov.


Ulov dneva – desetmetrska železna ograja iz globin Prušnice …
Ulov dneva – desetmetrska železna ograja iz globin Prušnice …
Deli:

Čudovit pomladni dan je na tradicionalno občinsko čistilno akcijo 2. aprila privabil na desetine občanov, ki so si pred kosilom v dobrobit čistega in urejenega okolja utrgali nekaj dopoldanskih uric. Borovniški vrtec se je sicer v akcijo za lepši kraj podal že dan prej, a sta v soboto prišli še dve ekipi staršev, otrok in vzgojiteljic, prav tako pa tudi krepka zasedba iz osnovne šole. Občina je za vse udeležence ponovno zagotovila malice, rokavice in vrečke ter odsevnike za tiste, ki so čistili ob prometnicah. Najmlajšim, ki jih je bilo letos prav spodbudno veliko, je pripadel celo sladoled. Ekipe so čistile domala vsepovsod. TVD Partizan Borovnica ob Borovniščici proti Pakemu, čebelarji navzgor proti Brezovici, PGD Brezovica pri Borovnici po vasi in okolici, SDS se je odpravil na Laze, vrtec in šola sta prevzela središče kraja, planinci Staro postajo, po gozdovih so pospravljali lovci, Ajdovke okoli Ohonice, HUD Karel Barjanski je prevzel traso čez Barje od Borovnice proti Ljubljanici, druge skupine in posamezniki pa so čistili še po Stari progi, Pakem, Podgori in ob regionalni cesti. Predsednica Turističnega društva Borovnica Nadja Debevec se je na koncu v imenu koordinatorjev zahvalila udeležencem za dobro opravljeno delo, občini za podporo ter terenski ekipi Komunalnega podjetja Vrhnika za hiter odziv. Je pa po drugi strani v celoti zavrnila uradno poročilo JP KPV o količini in vrsti zbranih odpadkov (560 kg mešanih komunalnih odpadkov ter 155 kg druge navlake (pnevmatike, železo, cevi …). Ti podatki bi, po besedah koordinatorjev, lahko držali zgolj v primeru, če niti en udeleženec akcije ne bi ločeval odpadkov.

 

Damjan Debevec, foto: ND
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica sitotiska
04.06.2017 | Kultura
Umetnostnozgodovinsko vodstvo TMS
27.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica sitotiska
28.05.2017 | Kultura
Voden ogled razstave Skoraj vse o zvoku
28.05.2017 | Kultura
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
04.06.2017 | Kultura
Umetnostnozgodovinsko vodstvo TMS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.