Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.02.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno z zmerno oblačnostjo in zjutraj ponekod po nižinah megleno. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do -6, ob morju malo nad 0 stopinj C.
-1°C | 13°C
torek, 21.02.2017
0°C | 10°C
sreda, 22.02.2017
1°C | 11°C
četrtek, 23.02.2017
6°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 19.2.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
13°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Znova smo očistili Borovnico


OBČINSKE, VRTEC, OSNOVNA ŠOLA, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
24.04.2013      8:35
A A

Znova smo očistili Borovnico


Čistilne akcije Očistimo Borovnico 2013 se je 23. marca udeležilo več kot 150 krajanov, večinoma mladih in otrok. Z obrežij potokov, s pločnikov, ob cestah in po gozdovih so pobrali za več tovornjakov odpadkov.


Nekateri so se v akcijo podali že v petek.
Nekateri so se v akcijo podali že v petek.
Deli:

Spomladanska čistilna akcija, ki jo že od časov krajevne skupnosti tradicionalno organizira Občina Borovnica, koordinira pa Turistično društvo Borovnica, je ob letošnji muhasti zimi "padla" na ravno pravšnji konec tedna, saj je že naslednji dan očiščene javne površine znova pobelil sneg. Rekordno so se na akcijo odzvali v borovniškem vrtcu in šoli, ki je z okoli tridesetglavo skupino čistila center Borovnice. Prisotni ravnatelj Daniel Horvat je koordinatorjem celo predlagal uskladitev termina čistilne akcije s šolo, da bi tako prihodnje leto sovpadala z eno od šolskih delovnih sobot. Množično so se odzvali tudi v domačih gasilskih društvih. Okrog dvajset članov PGD Breg - Pako je čistilo po vaseh Breg in Pako, petnajst članov PGD Borovnica se je lotilo čiščenja tako barjanske kot regionalne ceste med Borovnico in Bistro, deset članov PGD Brezovica pri Borovnici pa je pospravljalo po Brezovici. Lovci so prevzeli čiščenje okoliških gozdov, članice Ajde ter člani TVD Partizan, čebelarji in sadjarji so čistili ob Borovniščici, borci so poskrbeli za okolico spomenikov, Lažani za svoj konec, nogometaši za okolico igrišča na Dolu, turistično društvo si je zadalo nalogo odstranitve zadnje velike deponije na stari progi, na lokaciji nekdanje železniške čuvajnice št. 660, tik ob občinski meji, dolino pa so čistili še številni drugi posamezniki in manjše skupine. Nekateri so se v akcijo podali že v petek – med njimi naša občinska tajnica Slavka Gerdina, ki je skupaj z možem očistila bankine regionalne ceste od Brega do Goričice.

Po informacijah Komunalnega podjetja Vrhnika naj bi prostovoljci in prostovoljke v tej čistilni akciji okolje razbremenili za natanko pol tone odpadkov, od tega 250 kilogramov mešane plastične embalaže in 250 kilogramov mešanih komunalnih odpadkov, kar pa je glede na izjave vodij čistilnih ekip najmanj nenavadno. Ti so namreč, poleg navedenega, poročali še o večjih količinah najdenega stekla, železja, pnevmatik in elektronske opreme ter celo nekaj nevarnih odpadkih. Ne nazadnje so samo z deponije na Pakem odpeljali za poln tovornjak (tako koristnih kot nekoristnih) odpadkov. "Podani podatki me ne presenečajo, saj so takšni vsako leto. Točni na 10, včasih celo na 100 kg ... In dostikrat je iz fotografij razvidno, da dejansko stanje ne ustreza podatkom KPV. Na to sem že večkrat opozoril organizatorja, občino, kjer so mi eno leto rekli, naj pošljem nekoga na Vrhniko, da bi nadzoroval odvoz. Mi kot društvo seveda nimamo pristojnosti za kaj takega, to bi moral izvajati organizator. Vsekakor se ne strinjam s podatki KPV, ni pa meni mesto, da bi jim karkoli dokazoval," je zadevo komentiral koordinator akcije Uroš Jelovšek.

 

Damjan Debevec

Foto: več virov
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 445
Izšla: 30.01.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.