Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
8°C | 17°C
torek, 25.10.2016
14°C | 19°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Z borovniško zastavo v srce Slovenije


OBČINSKE

| |
27.04.2013      13:08
A A

Z borovniško zastavo v srce SlovenijeDeli:

Na GEOSS-u (središču Slovenije) je 7. aprila, ob dnevu slovenske zastave, že petnajsto leto zapored potekala prireditev v spomin na veliko dejanje rodoljuba Lovra Tomana, ki je daljnega leta 1848 v Ljubljani prvič izobesil slovensko zastavo. Slavnosti z mašo za domovino, ki jo je v cerkvi sv. Andreja na Vačah daroval sam kardinal dr. Franc Rode, in s slavnostnim govorom predsednika Boruta Pahorja so se udeležili praporščaki in zastavonoše številnih slovenskih občin, društev in organizacij. Z njimi sem korakal tudi spodaj podpisani svetnik. A tokrat žal le z občinsko zastavo, saj je naš župan brez vsake obrazložitve prepovedal udeležbo borovniškega občinskega prapora na prireditvi. Začudenje nad županovim ravnanjem, ki se je v preteklih letih vedno strinjal z udeležbo prapora, so z menoj delili tudi drugi udeleženci in še posebno organizatorji prireditve. Praznik slovenske zastave na GEOSS-u je namreč namenjen krepitvi slovenske nacionalne zavesti, prek državne zastave pri narodu in prek prapora pri lokalni skupnosti, v kateri živimo. "Morda ste opazili, da sem kot predsednik republike na športne in tudi druge prireditve začel hoditi z zastavo," je zbrane nagovoril predsednik Borut Pahor, svoje dejanje pa pojasnil kot spodbudo ljudem, da bi v zastavi videli "inspiracijo in pripadnost nečemu, kar je dobrega in nas povezuje". "Da" povezovanju in "ne" umetnim političnim razprtijam ter vaškemu zdraharstvu pa so na to lepo aprilsko nedeljo vzklikali tudi drugi slavnostni govorniki.

 

Damjan Debevec, občinski svetnik

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.