Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.02.2017

delno oblačno
Dopoldne se bo zjasnilo in popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 7 do 12 stopinj C.
0°C | 14°C
torek, 21.02.2017
0°C | 10°C
sreda, 22.02.2017
1°C | 12°C
četrtek, 23.02.2017
6°C | 12°C
petek, 24.02.2017
8°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.2.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

V Ohonico je sredi septembra pritekla voda iz ......


GOSPODARSTVO, OBČINSKE

| |
23.09.2013      9:49
A A

V Ohonico je sredi septembra pritekla voda iz VršajaPolovico ohoniškega projekta financira država.
Polovico ohoniškega projekta financira država.
Deli:

V Ohonici, kjer se je pred nekaj leti občina enostransko odrekla vodni pravici in so prebivalci zaradi oporečnih vodnih virov obtičali v limbu, gredo gradbena dela na težko pričakovanem vodovodu, ki so se začela poleti, hitro h koncu. Pri 170.000-evrskem projektu, ki se prestavlja že nekaj proračunov, a so letos k njemu vendarle dejansko pristopili (tudi zaradi polovičnega financiranja s strani države), ima taktirko v rokah Komunalno podjetje Vrhnika. Eno od večjih preglavic, še posebno znotraj vasi, so pred in med izvedbo projekta povzročala odstopanja med katastrom in stanjem v naravi, ki so se ponekod končala zgolj z novimi meritvami, spet drugod s kompenzacijami zasebnih za občinska zemljišča, nekateri primeri pa bodo epilog dočakali na sodišču. Slab kilometer ceste od železniškega podvoza do konca Ohonice so sicer po začetku del že v kratkem prekopali, položili cevi za vodo in cev za optični kabel, namestili hidrante, 16. septembra pa je voda iz Borovniškega vršaja pritekla do konca vasi. 25. septembra naj bi cesto asfaltirali, po vseh normativih, kjer bo to seveda mogoče. Ohoničani bodo dobili čisto, pitno vodo, internetno povezavo in lepo cesto, Borovničanom pa ne bo treba več zardevati pred domačimi in tujimi obiskovalci znamenite soteske Pekel.

 

Damjan Debevec

Foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 445
Izšla: 30.01.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.