Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 31.10.2016
7°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Raste nova tržnica


OBČINSKE

| |
19.11.2015      2:02
A A

Raste nova tržnicaVrtnarjenje z veliko žlico.
Vrtnarjenje z veliko žlico.
Deli:

Borovniška sobotna tržnica naj bi se z novim letom preselila na Molkov trg. Po predčasni prekinitvi najemne pogodbe za Zalarjevo dvorišče letos poleti, se je občina nemudoma pričela ozirati po drugih primernih lokacijah. Da je nazadnje padla odločitev za Molkov trg, pravzaprav ni kakšno veliko presenečenje, saj se je le ta omenjal že pred kakšnim letom kot daleč najbolj obiskan del vasi. Ker naj bi na stari lokaciji tržnica smela gostovati najdlje do konca leta, je občina v začetku novembra stopila v akcijo. Tako je Turšič pod nadzorom predsednika sadjarskega društva Rudija Cerka poskrbel za strokoven izkop drevja in grmovja izpred pošte ter njegovo presaditev na igrišče brežanske enote vrtca, kjer bo malčkom v bodoče nudilo prepotrebno senco ob poletni pripeki. Omenjenemu rastju so bila skladno z OPPN Mercator tako ali tako šteta leta, a jih vsaj ni pokončala motorna žaga, kot je nemila usoda lani doletela preostalo drevje v bližnji okolici. Zatem je rovokopač odstranil že skoraj pozabljene zastavne drogove in železne količke ter pripravil teren za nadaljnja dela. Po informacijah z občinske ravni naj bi tu sedaj zrasel ličen leseni objekt oziroma pokrita tržnica, ki bo tudi v slabem vremenu in bolj neprijaznih letnih obdobjih nudila zavetje prodajalcem ter seveda številnim kupcem.

 

Damjan Debevec
Foto: DD

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.10.2016
Danes ni dogodkov.
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
05.11.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
30.10.2016 | Kultura
Voden ogled Tehniškega muzeja Slovenije
05.11.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.