Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-4°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-6°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-4°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Pomoč družini na domu v Občini Borovnica


OBČINSKE

| |
20.05.2014      12:49
A A

Pomoč družini na domu v Občini Borovnica


Ko ugotovimo, da potrebujemo pomoč druge osebe pri dnevnih ali gospodinjskih opravilih oz. jo potrebujejo sorodniki ali prijatelji, se običajno znajdemo v zadregi. Ne vemo, kakšne oblike pomoči so nam na voljo in kako si jo zagotoviti. V Občini Borovnica je pravi naslov za to Zavod za socialno oskrbo Pristan, ki storitev pomoč družini na domu v občini izvaja od 1. januarja 2014.


Deli:

Zavod Pristan je izvajanje storitve prevzel od prejšnjega izvajalca, Centra za socialno delo Vrhnika, in tako so uporabniki, ki so že prejemali pomoč, prešli pod njegovo okrilje. V letošnjem letu pa se je v Občini Borovnica za pomoč na domu odločilo še nekaj upravičencev.

Pomoč na domu se uporabnikom ponudi v skladu z njihovimi željami in potrebami. Obseg in vrsto storitve opredeli strokovni delavec skupaj z uporabnikom. Vsak uporabnik je upravičen do štirih ur pomoči na dan oz. dvajset ur na teden. Do pomoči na domu so upravičene osebe, starejše od 65 let, osebe s statusom invalida ter druge invalidne osebe, ki jim je priznana pravica do tuje pomoči in nege. Nadalje so do storitve upravičeni kronično bolni in osebe z dolgotrajnimi okvarami zdravja, ki so po oceni centra za socialno delo brez občasne pomoči druge osebe nesposobne za samostojno življenje, ter hudo bolni otroci in otroci s težko motnjo v duševnem in telesnem razvoju, ki niso vključeni v organizirane oblike varstva.

 

Oblike pomoči na domu

V okviru socialne oskrbe na domu Zavod Pristan izvaja storitve, ki so navedene v 6. členu Pravilnika o standardih in normativih socialnovarstvenih storitev.

Pomoč se prilagodi potrebam in željam posameznega uporabnika in obsega naslednje sklope opravil:

-        gospodinjska pomoč (prinašanje toplega obroka hrane, nabava živil, pomivanje posode, osnovno čiščenje bivalnega prostora, postiljanje …)

-        pomoč pri temeljnih dnevnih opravilih (pomoč pri umivanju, kopanju, hranjenju, oblačenju …) 

-        pomoč pri ohranjanju socialnih stikov (spremljanje upravičenca k zdravniku ali pri drugih nujnih obveznostih, vzpostavljanje socialne mreže z okoljem, sorodstvom …)

Uporabnik, ki bi želel koristiti storitev pomoč družini na domu, oz. njegov svojec ali pooblaščenec lahko vsak dan med tednom pokliče v Zavod Pristan, na telefonsko številko 01/547 95 79 ali 031 702 698. Strokovna delavka Nada Jerala se bo z uporabnikom pogovorila o konkretnih potrebah in željah ter ga nato obiskala na domu. Prednost te oblike pomoči starejšim je tudi v cenovni dostopnosti. Cena storitve pomoč družini na domu za uporabnika v Občini Borovnica je 4 EUR na uro.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.