Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 6 stopinj C.
3°C | 22°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
7°C | 21°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Pismo Slovenskih železnic Borovničanom


OBČINSKE

| |
23.09.2014      10:22
A A

Pismo Slovenskih železnic Borovničanom


Objavljamo pismo direktorja Slovenskih železnic Dušana Mesa Občini Borovnica, 12. 9. 2014:


Deli:

Spoštovani! Februarski žledolom je poškodoval dobršen del železniške proge med Ljubljano in Divačo. Najhujše so bile posledice med Borovnico in Pivko. Tam je bila vozna mreža, ki vlake napaja z električno energijo, tako rekoč popolnoma uničena. Šlo je za naravno nesrečo brez primere, ki je za nekaj časa popolnoma ustavila vožnje tovornih vlakov v vsej Sloveniji in izredno ovirala tudi vožnje potniških vlakov.
V skladu s sklepom vlade in ministra za infrastrukturo in prostor na progi med Borovnico in Sežano do sanacije proge vozijo samo tovorni vlaki z dizelskimi lokomotivami. Njihova vožnja s seboj žal prinaša hrup, v Borovnici pa poteka menjava električnih lokomotiv z dizelskimi, kar pomeni dodatne obremenitve okolja.
Na Slovenskih železnicah se zavedamo, da vožnje dizelskih lokomotiv skozi borovniško občino motijo številne krajane. Zato smo že sprejeli več ukrepov, s katerimi poskušamo hrup kar najbolj zmanjšati. Pri menjavi lokomotiv na borovniški železniški postaji delo ves čas organiziramo tako, da so obremenitve okolja s hrupom in izpušnimi plini manjše. Zagotovili smo mesta za čakajoče lokomotive kar najdlje od hiš, ob daljših postankih pa strojevodje dizelske lokomotive ugašajo.
Sanacija proge se je začela takoj po žledolomu, dela pa potekajo v skladu z razpoložljivimi sredstvi, ki jih zanje namenja lastnik železniške infrastrukture – država. Na Slovenskih železnicah načrtujemo, da bo do konca leta spet vzpostavljena mreža med Prestrankom in Logatcem. To pomeni, da bodo dizelske lokomotive namesto med Prestrankom in Borovnico vozile le še med Logatcem in Borovnico. Na tem odseku bo tako od konca leta potrebnih manj dizelskih lokomotiv in s proge bomo prej umaknili starejše lokomotive, ki povzročajo več hrupa.
Na Slovenskih železnicah si bomo še naprej prizadevali, da bi v kar najkrajšem času spet vzpostavili pogoje za vožnjo električnih lokomotiv na progi, ki je nepogrešljiv del slovenskega železniškega omrežja in edina železniška povezava Luke Koper z notranjostjo Slovenije. Hkrati se vsem občanom in občankam Borovnice ponovno opravičujem zaradi večjega hrupa in jih prosim za razumevanje.


Dušan Mes, generalni direktor Slovenskih železnic
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
05.04. - 07.04.2017 | Šole in vrtci
5. Dnevi meroslovja
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
02.04.2017 | Kultura
Voden ogled razstave Z Elanom do zvezd
05.04. - 07.04.2017 | Šole in vrtci
5. Dnevi meroslovja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.