Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Na Primorskem bo prehodno zapihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 25 stopinj C.
2°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
nedelja, 02.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

195 stanovanj končanih do konca leta


OBČINSKE

| |
30.11.2012      8:21
A A

195 stanovanj končanih do konca leta


Po vseh peripetijah in zastojih je gradnja večstanovanjskega kompleksa »Ob Borovniščici« čez poletje, in še posebej po zeleni luči občinskih svetnikov glede uradnega poimenovanja ulice, močno pridobila na dinamiki.


Novo blokovsko naselje dobiva končno obliko.
Novo blokovsko naselje dobiva končno obliko.
Deli:

»V roku 14 dni bomo začeli z asfalterskimi deli, naredili talne označbe, v garažah se končujejo tlaki, še jeklene nadstreške je treba naredit, parket se je pričel polagat v objektih… V prvi polovici decembra računamo, da bo tehnični pregled, v sredini januarja uporabno dovoljenje in potem predamo končnemu uporabniku,« je optimističen Gregor Majdič, vodilni v tehničnem sektorju bankrotiranega Kraškega zidarja, od septembra pa tudi direktor Orbitala. 20-milijonski projekt, katerega 186 stanovanj ima že zakupljenih Stanovanjski sklad RS, ostalih 9 (»luksuznih« mansardnih) pa naj bi se znašlo na trgu oz. bodo namenjena poplačilu nekaterih podizvajalcev, se nedvomno bliža koncu. K temu je pripomogel tudi Stanovanjski sklad, ki je po stečaju Kraškega zidarja pričel neposredno izplačevati podizvajalce, obenem pa poskrbel za varnost gradbišča, s katerega so menda v taistem času pričele izginjati večje količine gradbenega materiala in opreme. Gre za dokaj nenavadno potezo državne ustanove, ob kateri se v javnosti postavlja vrsta vprašanj. Med njimi tudi komu in za kakšno ceno se bo, še posebej v času finančne krize, prodalo tako veliko število stanovanj, da ne bodo na koncu ostala breme davkoplačevalcev. »Kupci stanovanj, ki jih Sklad ponudi v prodajo z javnim razpisom so lahko vse zainteresirane fizične osebe, ki so državljani Republike Slovenije ali državljani držav članic Evropske unije, če imajo dovoljenje za stalno bivanje v Republiki Sloveniji, razen tistih, ki so že (so) lastniki stanovanja, kupljenega iz predhodnih razpisov Sklada. Upoštevajoč bližino Ljubljane in okoliško infrastrukturo (vrtec, šola, cestna povezava, železnica in ostala socialna infrastruktura), ter dejstva, da državljani stalno rešujemo stanovanjsko vprašanje, ocenjujemo, da obstaja interes za nakup ali ugoden najem stanovanj v Borovnici. Cene ponujenih stanovanj bodo za končne uporabnike, to so mlade družine, družine, mladi, prvi iskalci stanovanj in ostali, čim bolj ugodne. Za stanovanja v Borovnici bomo kupcem, z namenom, da čim več iskalcem pomagamo rešiti stanovanjsko vprašanje, pod ugodnimi pogoji ponudili ugodne finančne produkte in najem,« na vprašanja odgovarjajo na SSRS in dodajajo, da bodo cene in pogoji objavljeni na njihovi spletni strani.

Projekt se torej zaključuje, občane pa ob tem vedno bolj skrbi izvedba dodatnih del opredeljenih v pogodbi o opremljanju (v vrednosti dobrih 756.000 EUR), ki naj bi jih Orbital v zameno za plačilo komunalnega prispevka opravil za občino. Kot kaže bo izvedeno vse od priključka na Ljubljansko cesto do rekonstrukcije Gradišnikove ulice (kanalizacija, pločniki), pa igrišč, dodatnih parkirišč in pešpoti, pod vprašajem je le brv čez Borovniščico, saj borovniška občina zanj še vedno ni zagotovila gradbenega dovoljenja. Občinska uprava po drugi strani zatrjuje, da postopek pridobivanja zavlačuje ARSO.

SSRS seveda medsebojne obveznosti na relaciji Občina-Orbital ne zanimajo, direktor Majdič pa zatrjuje, da je njim v največjem interesu čimprejšnji zaključek vseh del. Slednjim bo po prevzemu pričel teči 26-mesečni garancijski rok, vsaj toliko časa pa naj bi še živelo podjetje Orbital d.o.o.

 

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
05.04. - 07.04.2017 | Šole in vrtci
5. Dnevi meroslovja
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
02.04.2017 | Kultura
Voden ogled razstave Z Elanom do zvezd
05.04. - 07.04.2017 | Šole in vrtci
5. Dnevi meroslovja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.