Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

delno oblačno
Danes bo na Primorskem precej jasno, popoldne občasno zmerno oblačno. Drugod bo sprva tudi precej jasno, marsikje po nižinah pa bo zjutraj in dopoldne megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo popoldne zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
3°C | 13°C
nedelja, 23.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 17°C
torek, 25.10.2016
13°C | 21°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

(Ne)pričakovani uspehi ansambla Livada


NOVICE

| |
08.12.2013      16:39
A A

(Ne)pričakovani uspehi ansambla Livada


Ansambel Livada je dal Borovničanom za ''martinovo'' okusiti kanček skrivnosti svojega uspeha s festivala narodno-zabavne glasbe v Cerkvenjaku, kjer so prejeli zlati klopotec. Na odmevnem koncertu so se jim pridružili Krimski lisjaki, Dolinarji, Podpičje D, Ponos in skupina DNK.


Večer z ansamblom Livada
Večer z ansamblom Livada
Deli:

Borovniški koncert zlahka obravnavamo v presežnikih. Dvorana je bila tokrat nabito polna, izbor skladb odličen, vzdušje na vrhuncu, ansambel Livada, ki mu po zadnjih uspehih mnogi prerokujejo zanesljiv pohod na sam vrh slovenske glasbene scene, pa je del svoje trdo prigarane slave na pričujočem koncertu delil še z drugimi ansambli in skupinami, ki se prav tako šele uveljavljajo. Ansambel Dolinarji so spoznali na tekmovanju v Cerkvenjaku, sicer pa so iz Trebnjega in igrajo že dve leti. Ansambel Ponos in Krimske lisjake poznajo s tekmovanja na Vrhniki "Igramo kot znamo", kjer so ravno tako blesteli. Ponos se v štiričlanski moški zasedbi, z enim "kevder basom" (in to ne navadne, temveč že kar grajske kleti …), z diatonično harmoniko bolj posveča ljudski glasbi, njihov domači rajon pa se nahaja v trikotniku Tomišelj–Notranje Gorice–Rakitna. Na domačo glasbo pa prisegajo tudi Krimski lisjaki, tričlanska zasedba srednješolcev. Gre za iznajdljiv ansambel, ki zna iz občinstva izvabiti glasne ovacije. Kar pravzaprav niti ne preseneča, saj so najglasnejšemu obiskovalcu obljubili pol soda vina, tistemu, ki jih povabi na obletnico, pa kar celega. Verjetno zanje nismo slišali zadnjič. Smo pa zato prvič slišali za borovniško moško skupino Podpičje D, ki jih "druži veselje do petja in razveseljevanje ljudi s podoknicami". Dalmatinske in podokničarske so jim zares lepo tekle, morda jim bo nekoč stekla tudi ideja za bolj stalno ime in ne bodo, kot do zdaj, na koncu vaj obstali le pri ";D". Skupaj z Livado so tokrat nastopila tri mlada dekleta, ki za Borovničane niso novost in so že osvojila premnoga srca s petjem zimzelenih slovenskih, pa tudi tujih pesmi – govorim seveda o triu DNK. Uspešni kombinaciji navkljub "fantje z Livade" menda vendarle rajši prisegajo na "svojo Urško" (Lužar), ki je z njimi odpela nekaj narodno-zabavnih in celo avtorskih skladb. Na svoj račun pa je ob petju skupaj z Livado prišla tudi mlada povezovalka gdč. Rot, ki je ves večer nekako neuspešno namigovala v tej smeri. Je že tako, da fantje dandanes bolj slabo razumejo ženske namige … Narodno-zabavni večer se je res lepo iztekel, k čemur organizator Vid Vidic – razen zahval občinstvu za množično udeležbo, pa občini ter borovniškemu kulturnemu društvu za pomoč – ni imel kaj dodati. Morda le še sporočilo zamudnikom, da lahko v glasbi uveljavljenega tria Vid, Nejc in Patrik uživajo vsak sobotni večer v piceriji Kim-Vi.

 

Damjan Debevec, foto: DD

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
22.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
23.10.2016 | Ostalo
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
30.10.2016 | Kultura
Voden ogled Tehniškega muzeja Slovenije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.