Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-4°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vse za oblast


KULTURA, DRUŠTVA

| |
17.01.2014      9:45
A A

Vse za oblast


Ne denar, ne ženske, ne heroin, ne čokolada, oblast je tista droga, ki žene človeka v skrajno nespamet. Silvestrska komedija "Oblast" borovniških kulturnikov je to drogo prebavila in še toplo postregla smeha željnim obiskovalcem.


Naš kandidat bo švical tako ...
Naš kandidat bo švical tako ...
Deli:

Zgodba, ki jo je napletel Vinko Möderndorfer, zrežirala pa Slavica Marta Ošaben, govori o vzgibih, ki poženejo uspešne osebnosti iz gospodarstva v politiko (kakršnakoli podobnost z resničnimi dogodki je zgolj in povsem naključna). V tem primeru se premožni tovarnar Ante Pešalič (Sašo Pristavec), ki je s proizvodnjo obutve nesramno obogatel, odloči kandidirati za poslanca državnega zbora, oziroma še točneje, odloči se, da bo to pač postal, ne glede na ceno. Za visokoleteči cilj ga je seveda ogrel najnovejši "balkanski" ljubimec njegove hčere Vanese (Karmen Turšič Susman), Joco (Andrej Jereb), medtem ko ta ženi Amaliji (Lili Kogovšek), vključno s tajnikom Dragcem (Slavko Pristavec), še zdaleč ne diši. Joco Anteju zagotavlja uspeh v primeru najetja MM Consultinga, firme z izdatnimi izkušnjami na področju političnega marketinga, porok in pogrebov ter seveda navitimi cenami. Ker ga ni pestrejšega obdobja od predvolilne kampanje, svoj piskrček prek "vroče" sindikalne pogajalke Grete (Nejli Ofentavšek) pristavijo še delavke Antejeve tovarne in dodatno zaostrijo napeto ozračje.

V kakšne stilske in osebnostne preobrazbe bosta Anteja za minimalne možnosti zmage na volitvah prisilila Marjan (Domen Debevec) in Marjana (Kaja Pristavec)? Kakšen bo izplen sindikalne pogajalke? Kakšna je cena Dragčeve in Amalijine podpore? Kaj ima za bregom Joco? Kako se bodo odločili volivci? In najpomembnejše – kje v zgodbo vstopijo gasilec (Ciril Košir), klošar (Franci Stražišar), nuna (Milena Škulj) in gospa (Varja Brglez)? Zadovoljni obiskovalci silvestrske komedije to že vedo, preostali pa boste morali k reprizi, v soboto, 8. marca, ob 19. uri, v Osnovno šolo dr. Ivana Korošca Borovnica.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.