Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

delno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne bo ponekod v notranjosti še oblačno ali zamegljeno. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem okoli 19 stopinj C.
6°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
6°C | 13°C
ponedeljek, 31.10.2016
8°C | 12°C
torek, 01.11.2016
4°C | 11°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vse za oblast


KULTURA, DRUŠTVA

| |
17.01.2014      9:45
A A

Vse za oblast


Ne denar, ne ženske, ne heroin, ne čokolada, oblast je tista droga, ki žene človeka v skrajno nespamet. Silvestrska komedija "Oblast" borovniških kulturnikov je to drogo prebavila in še toplo postregla smeha željnim obiskovalcem.


Naš kandidat bo švical tako ...
Naš kandidat bo švical tako ...
Deli:

Zgodba, ki jo je napletel Vinko Möderndorfer, zrežirala pa Slavica Marta Ošaben, govori o vzgibih, ki poženejo uspešne osebnosti iz gospodarstva v politiko (kakršnakoli podobnost z resničnimi dogodki je zgolj in povsem naključna). V tem primeru se premožni tovarnar Ante Pešalič (Sašo Pristavec), ki je s proizvodnjo obutve nesramno obogatel, odloči kandidirati za poslanca državnega zbora, oziroma še točneje, odloči se, da bo to pač postal, ne glede na ceno. Za visokoleteči cilj ga je seveda ogrel najnovejši "balkanski" ljubimec njegove hčere Vanese (Karmen Turšič Susman), Joco (Andrej Jereb), medtem ko ta ženi Amaliji (Lili Kogovšek), vključno s tajnikom Dragcem (Slavko Pristavec), še zdaleč ne diši. Joco Anteju zagotavlja uspeh v primeru najetja MM Consultinga, firme z izdatnimi izkušnjami na področju političnega marketinga, porok in pogrebov ter seveda navitimi cenami. Ker ga ni pestrejšega obdobja od predvolilne kampanje, svoj piskrček prek "vroče" sindikalne pogajalke Grete (Nejli Ofentavšek) pristavijo še delavke Antejeve tovarne in dodatno zaostrijo napeto ozračje.

V kakšne stilske in osebnostne preobrazbe bosta Anteja za minimalne možnosti zmage na volitvah prisilila Marjan (Domen Debevec) in Marjana (Kaja Pristavec)? Kakšen bo izplen sindikalne pogajalke? Kakšna je cena Dragčeve in Amalijine podpore? Kaj ima za bregom Joco? Kako se bodo odločili volivci? In najpomembnejše – kje v zgodbo vstopijo gasilec (Ciril Košir), klošar (Franci Stražišar), nuna (Milena Škulj) in gospa (Varja Brglez)? Zadovoljni obiskovalci silvestrske komedije to že vedo, preostali pa boste morali k reprizi, v soboto, 8. marca, ob 19. uri, v Osnovno šolo dr. Ivana Korošca Borovnica.

 

Damjan Debevec, foto: DD

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.10.2016
Danes ni dogodkov.
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
05.11.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.