Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-4°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -2°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

V goste prihaja Ana Balantič


KULTURA

| |
30.09.2013      9:12
A A

V goste prihaja Ana Balantič


V nedeljo, 27. oktobra 2013, bo ob 16. uri v galeriji Barje na Rimski cesti literarni popoldan s pisateljico in pesnico Ano Balantič, ki prihaja iz Idrije. Naše druženje bo poimenovano po naslovu njene zadnje knjige Odrezana sreča.


Foto: Primorske.si
Foto: Primorske.si
Deli:

Resnejše literarno ustvarjanje je začela kot pesnica leta 2000. Že od začetka se je udeleževala natečajev ter objavljala v različnih zbornikih in revijah. Dobila je vrsto nagrad in priznanj, izostale pa niso niti pozitivne ocene že uveljavljenih literatov. Od leta 2010 se posveča tudi pisanju proze. Poznamo jo po delih Jesenski brst, Modra srebrnina, Globina praznine, Slana vitica življenja, Moja poletja, Odrezana sreča, skoraj desetletje je članica logaškega literarnega društva Zeleni oblaki in od leta 2008 tudi idrijskega Literarnega društva Ris. Piše za Idrijske novice in Primorske novice, obiskuje literarne kolonije in poletne literarne šole.

V svoji zadnji knjigi Odrezana sreča, ki jo je izdala letos, v zgodbe poveže pripovedovanja domačinov, ob tem pa ne pozabi omeniti tudi starih, večinoma že pozabljenih idrijskih izrazov. Knjiga ima zato še posebno zgodovinsko in etnološko vrednost.

 

HUD Karel Barjanski
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.