Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
3°C | 18°C
torek, 01.05.2017
6°C | 21°C
sreda, 02.05.2017
9°C | 20°C
četrtek, 03.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Tak'le imamo pri nas v Coklariji


KULTURA, DRUŠTVA

| |
15.01.2013      12:09
A A

Tak'le imamo pri nas v Coklariji


8. decembra lani so avlo osnovne šole zasedle narodne noše. Spretni plesalci so zaplesali najznačilnejše slovenske plese, profesionalna šaljivca pa sta številčno občinstvo v presledkih kratkočasila s humorističnimi skeči. Prireditelji, folkloristi FS Šumnik, so na to porekli le: "Tak'le imamo."


FS Šumnik ne zmanjka svežih zamisli za koncerte.
FS Šumnik ne zmanjka svežih zamisli za koncerte.
Deli:

Pri naših folkloristih pod vodstvom Sabine Mrzlikar in ob idej polnem Roku Mihevcu je vedno drugačen in osvežen program letnih prireditev postal že stalnica, ki za takšne priložnosti že kar premajhno šolsko dvorano zapolni znova in znova. Če je bila lani osrednja tema resnejša, poglobljeno življenjska, pa so si prireditelji letos dali duška z večerom, polnim šal in smešnih anekdot, kar je obiskovalcem po svoje obljubljala že razstava izvirnih karikatur nastopajočih izpod peresa Špele Turšič, pri vhodu v dvorano.

Večer pa je potekal nekako takole ... S skeči sta ga povezovala dolgoletni radijski in televizijski voditelj Marjan Bunič ter Ambrož Brezovšek, prvi kot dedek in drugi kot vnuk. Večino časa je dedek poskušal podučiti vnuka o starih običajih in seveda obvezno o vojaščini, ta pa se ga je poskušal otresti, kar mu je navsezadnje z obljubo babičine "še tople potice s rozinami" tudi uspelo. Preostali čas sta prebila po knjižnicah in tiskarnah, ne nazadnje sta na oder pripeljala kar zajeten roman, malce pa sumim, da sta imela prste vmes tudi pri skeču o dveh ostarelih in močno pozabljivih sosedah. Kar se teh tiče, bo kar držalo, da je demenca koristna bolezen, saj nikoli ne zmanjka tem za pogovor. Pa še pri kavi se prihrani, kot smo lahko videli.

Oblačila so sicer menjali tudi preostali folkloristi, a plesom in regijam primerno. Spretno so se namreč zavrteli v štirih spletih taktov in narodnih noš: notranjskem, gorenjskem, koroškem in trentarskem. Pa še zapeli so. Med drugim stare naborniške pesmi in šaljive verze, ki so se nekoč prepevali za časa kolin: "Prišel bo tudi godec, dobil bo svinjski gobec, le pridi k nam, še rep ti dam, da boš dober imel želodec!" Hja, tudi "tak'le imamo"!

 

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci
06.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica rezbarstva
07.05.2017 | Tečaji in delavnice
Modelarske delavnice za družine
07.05.2017 | Kultura
Zaključek razstave "Ko ideja postane lastnina"
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci
06.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica rezbarstva
07.05.2017 | Tečaji in delavnice
Modelarske delavnice za družine
07.05.2017 | Kultura
Zaključek razstave "Ko ideja postane lastnina"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.