Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu večinoma sončno. Drugod bo bolj oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 14°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Tak'le imamo pri nas v Coklariji


KULTURA, DRUŠTVA

| |
15.01.2013      12:09
A A

Tak'le imamo pri nas v Coklariji


8. decembra lani so avlo osnovne šole zasedle narodne noše. Spretni plesalci so zaplesali najznačilnejše slovenske plese, profesionalna šaljivca pa sta številčno občinstvo v presledkih kratkočasila s humorističnimi skeči. Prireditelji, folkloristi FS Šumnik, so na to porekli le: "Tak'le imamo."


FS Šumnik ne zmanjka svežih zamisli za koncerte.
FS Šumnik ne zmanjka svežih zamisli za koncerte.
Deli:

Pri naših folkloristih pod vodstvom Sabine Mrzlikar in ob idej polnem Roku Mihevcu je vedno drugačen in osvežen program letnih prireditev postal že stalnica, ki za takšne priložnosti že kar premajhno šolsko dvorano zapolni znova in znova. Če je bila lani osrednja tema resnejša, poglobljeno življenjska, pa so si prireditelji letos dali duška z večerom, polnim šal in smešnih anekdot, kar je obiskovalcem po svoje obljubljala že razstava izvirnih karikatur nastopajočih izpod peresa Špele Turšič, pri vhodu v dvorano.

Večer pa je potekal nekako takole ... S skeči sta ga povezovala dolgoletni radijski in televizijski voditelj Marjan Bunič ter Ambrož Brezovšek, prvi kot dedek in drugi kot vnuk. Večino časa je dedek poskušal podučiti vnuka o starih običajih in seveda obvezno o vojaščini, ta pa se ga je poskušal otresti, kar mu je navsezadnje z obljubo babičine "še tople potice s rozinami" tudi uspelo. Preostali čas sta prebila po knjižnicah in tiskarnah, ne nazadnje sta na oder pripeljala kar zajeten roman, malce pa sumim, da sta imela prste vmes tudi pri skeču o dveh ostarelih in močno pozabljivih sosedah. Kar se teh tiče, bo kar držalo, da je demenca koristna bolezen, saj nikoli ne zmanjka tem za pogovor. Pa še pri kavi se prihrani, kot smo lahko videli.

Oblačila so sicer menjali tudi preostali folkloristi, a plesom in regijam primerno. Spretno so se namreč zavrteli v štirih spletih taktov in narodnih noš: notranjskem, gorenjskem, koroškem in trentarskem. Pa še zapeli so. Med drugim stare naborniške pesmi in šaljive verze, ki so se nekoč prepevali za časa kolin: "Prišel bo tudi godec, dobil bo svinjski gobec, le pridi k nam, še rep ti dam, da boš dober imel želodec!" Hja, tudi "tak'le imamo"!

 

Damjan Debevec

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2016
Danes ni dogodkov.
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
30.10.2016 | Kultura
Voden ogled Tehniškega muzeja Slovenije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.