Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
12°C | 15°C
petek, 28.04.2017
11°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Se rojeva borovniški festival?


KULTURA, DRUŠTVA

| |
20.01.2016      17:06
A A

Se rojeva borovniški festival?Prijatelji za vedno
Prijatelji za vedno
Deli:

Dan po Miklavžu so se v Borovnico na že tretji Večer  z ansamblom Livada zgrnili kar šest gostujočih ansamblov in temu primerna množica ljubiteljev narodno-zabavne glasbe. Borovničani so vse skupaj tokrat še uspeli stlačiti v največjo dvorano, kar jih premore kraj, kako pa bo v bodoče, ne ve nihče. Bogat program, ki ga je povezoval nabriti Štajerec Tadej, so domači Livadi pomagali ustvariti Krimski lisjaki z Gornje Brezovice, gorenjsko-štajerska »naveza« ansambla Namig, ki ima za piko na i borovniško pevko Urško Lužar, štajersko-koroška »naveza« ansambla Naveza, tu pa so bili še člani ansambla Petan, pa Veseli Dolenjci in nenazadnje ansambel Jureta Zajca s prelestno pevko Tjašo Hrovat. Skoraj dveinpolurni koncert je postregel z naborom vrhunske domače glasbe, tako že uveljavljenih skladb kot tudi povsem svežih izpod nakovala prisotnih mladih ansamblov. Organizatorji pri tem niso pozabili na globok poklon velikanu slovenske narodno zabavne glasbe – Slavku Avseniku. Legendarna Na Golici je v tem kontekstu zadonela kot himna glasbenega sveta. Zaigrati pa so jo imeli čast mladi borovniški harmonikaši: Marcel, Franci in Nik. Žal plesnega prostora ni bilo prav veliko in še tistega so zasedali profesionalni plesalci Folklorne skupine Šumnik. Gostitelji Vid Vidic, Patrik Košir in David Rozman so sicer letošnji dogodek izkoristili tudi za to, da odpravijo nekatere zlobne govorice tako, da se jim je na odru pridružil nekdanji član Nejc Trček. »Še vedno smo prijatelji, še vedno se dobimo in igramo, pa naj se govori, kar hoče,« je bil kratek Vidic. Glasbeni večer se je sklenil s skupno pesmijo V dolini tihi, ki se je razlegla po dvorani, ter obljubo, da se snidemo ob letu osorej. Vid, Patrik in David pa bodo do tedaj ob Murkovih koledarjih (Tadejevo darilo) morali temeljito razmisliti, ali ni že nastopil čas, ko bi se »večer« morebiti moral preleviti v festival.

 

Damjan Debevec
Foto: Igor Trček
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci
06.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica rezbarstva
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci
06.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica rezbarstva

Bodite prvi pri oddaji mnenja.