Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo. Po nižinah v notranjosti Slovenije bo nastala megla. Šibka burja na Primorskem bo ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 3, v alpskih dolinah do -4, ob morju okoli 8 stopinj C.
3°C | 14°C
nedelja, 23.10.2016
4°C | 12°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 19°C
torek, 25.10.2016
12°C | 18°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Novoletni nastop kvarteta klarinetistov


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA

| |
15.01.2013      11:33
A A

Novoletni nastop kvarteta klarinetistov


Tik pred koncem lanskega leta so učenci klarineta iz borovniškega oddelka Glasbene šole Vrhnika za starše, sorodnike, prijatelje in druge sovaščane v dvorani nad vrtcem pripravili pravcati božično-novoletni koncert.


Klarinetisti so nastopali solo ...
Klarinetisti so nastopali solo ...
Deli:

Za nastop so se po besedah učitelja Tadeja Keniga zelo potrudili: "Vsak dan med počitnicami so hodili v glasbeno šolo, da bi lahko pripravili lep zaključek leta." Štirje klarinetisti, od katerih sta dva v drugem in dva v petem razredu, Matjaž Brlogar, Petra Čepon, Aljaž Kos in Luka Novak, so ob spremstvu Ane Čepon na kitari in Špele Kos na orglah izvedli nabor praznično obarvane popularne in klasične glasbe, od Mozarta (Divertimento št. 2), Schuberta (Ave Maria) in Gruberja (Tiha noč) do več tradicionalnih, kot sta Amazing grace in Gloria in excelsis Deo. Ravno zaradi velike razlike v letih je imel učitelj Kenig nemalo dela z usklajevanjem, "kakšen program bi igrali, glede na zmožnosti, ki jih imajo; tako da je bil za nekatere program nekoliko lahek, za druge pa malo težek, ampak smo se dobro znašli". Kako dobro so se znašli, lahko potrdim tudi spodaj podpisani; njihov trud so z glasnim aplavzom nagradili tudi vsi obiskovalci. Sicer pa Kenig v organizaciji koncerta vidi tudi druge pozitivne plati: "Ko stremimo k temu, da priredimo polurni koncert, to za njihovo rast pomeni ogromno. Že kondicijsko, da lahko vzdržijo vse obrazne in trebušne mišice. Za profesionalne glasbenike je pol ure programa nekaj drugega kot za otroke, še posebno če igrajo v večjih zasedbah, triu, kvartetu, ali če se povežejo z drugimi inštrumenti. Priprave vzamejo veliko časa in energije. Obenem mislim, da si starši ob koncu leta zaslužijo primerno popotnico. Še posebno ko vidijo, da se otroci trudijo in s takim veseljem prihajajo v glasbeno šolo." Menda se nam sredi letošnjega leta obeta podoben koncert.

 

Damjan Debevec0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2016 | Šport
˝300 otrok na konja˝
22.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
21.10.2016 | Šport
˝300 otrok na konja˝
22.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
23.10.2016 | Ostalo
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
30.10.2016 | Kultura
Voden ogled Tehniškega muzeja Slovenije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.