Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.02.2017

oblačno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
1°C | 9°C
sreda, 22.02.2017
2°C | 11°C
četrtek, 23.02.2017
6°C | 12°C
petek, 24.02.2017
8°C | 12°C
sobota, 25.02.2017
3°C | 10°C
Opozorila
Torek, 21.2.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
9°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Novoletni nastop kvarteta klarinetistov


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA

| |
15.01.2013      11:33
A A

Novoletni nastop kvarteta klarinetistov


Tik pred koncem lanskega leta so učenci klarineta iz borovniškega oddelka Glasbene šole Vrhnika za starše, sorodnike, prijatelje in druge sovaščane v dvorani nad vrtcem pripravili pravcati božično-novoletni koncert.


Klarinetisti so nastopali solo ...
Klarinetisti so nastopali solo ...
Deli:

Za nastop so se po besedah učitelja Tadeja Keniga zelo potrudili: "Vsak dan med počitnicami so hodili v glasbeno šolo, da bi lahko pripravili lep zaključek leta." Štirje klarinetisti, od katerih sta dva v drugem in dva v petem razredu, Matjaž Brlogar, Petra Čepon, Aljaž Kos in Luka Novak, so ob spremstvu Ane Čepon na kitari in Špele Kos na orglah izvedli nabor praznično obarvane popularne in klasične glasbe, od Mozarta (Divertimento št. 2), Schuberta (Ave Maria) in Gruberja (Tiha noč) do več tradicionalnih, kot sta Amazing grace in Gloria in excelsis Deo. Ravno zaradi velike razlike v letih je imel učitelj Kenig nemalo dela z usklajevanjem, "kakšen program bi igrali, glede na zmožnosti, ki jih imajo; tako da je bil za nekatere program nekoliko lahek, za druge pa malo težek, ampak smo se dobro znašli". Kako dobro so se znašli, lahko potrdim tudi spodaj podpisani; njihov trud so z glasnim aplavzom nagradili tudi vsi obiskovalci. Sicer pa Kenig v organizaciji koncerta vidi tudi druge pozitivne plati: "Ko stremimo k temu, da priredimo polurni koncert, to za njihovo rast pomeni ogromno. Že kondicijsko, da lahko vzdržijo vse obrazne in trebušne mišice. Za profesionalne glasbenike je pol ure programa nekaj drugega kot za otroke, še posebno če igrajo v večjih zasedbah, triu, kvartetu, ali če se povežejo z drugimi inštrumenti. Priprave vzamejo veliko časa in energije. Obenem mislim, da si starši ob koncu leta zaslužijo primerno popotnico. Še posebno ko vidijo, da se otroci trudijo in s takim veseljem prihajajo v glasbeno šolo." Menda se nam sredi letošnjega leta obeta podoben koncert.

 

Damjan Debevec


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 445
Izšla: 30.01.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 21 22 23 24 25 26 27 28 1 2

Bodite prvi pri oddaji mnenja.