Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne bo ponekod v notranjosti še oblačno ali zamegljeno. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem okoli 19 stopinj C.
6°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 14°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 31.10.2016
8°C | 13°C
torek, 01.11.2016
6°C | 9°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Knjiga treh generacij žensk v znanosti


KULTURA

| |
17.09.2015      18:32
A A

Knjiga treh generacij žensk v znanosti


Ko sva se hči Francka in vnukinja Eva po večletnem urejanju arhiva knjig, pisem, razglednic, zapiskov, člankov, korektur in vsega mogočega pisanega gradiva mame in babice Marje usedli, sva si rekli: "Iz tega pa mora nastati nekaj dobrega."


Deli:

Sladica ni nastala, čeprav je tudi ljubezen do peke in preizkušanja (zdravih) sladic v ženskem delu družine že v krvi, nastala pa je knjiga. Želeli sva si, da bi bila knjiga takšna, da jo lahko večkrat vzamemo v roke in kakšen kratek del preberemo, da bi bila lepa, kot so bile lepe lastnosti prof. dr. Marje Boršnik, s katerimi se danes le redko postavljamo: poštenost, pravičnost, resnicoljubnost, vztrajnost, dobrosrčnost, darežljivost, strpnost, spodbujanje ustvarjalnosti mladih … Ni lahko pisati knjige, posebej če jo pišeta mama in hčerka o babici, vsaka ima namreč svoj pogled na znanost, preteklost, sedanjost in odnose med ljudmi. Morda je ravno to največja vrednost te knjige: vzeli sva si čas, da sva druga drugo poslušali, sprejeli, razumeli in tako tudi babici dali možnost, da s smehom spregovori. Knjigo sva pisali predvsem za slaviste, ljubitelje knjig, Borovničanke in Borovničane, vse, ki ste jo poznali, da boste skozi njeno in najino pripoved o življenju in delu našli navdih za izzive današnjega časa.

 

Dr. Eva Premk Bogataj 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.10.2016
Danes ni dogodkov.
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
05.11.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.