Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, ponekod na Kočevskem in v Beli krajini pa bo zmerno do pretežno oblačno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megleno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -2 do 2, na Primorskem do okoli 8 stopinj C.
-8°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-8°C | 0°C
torek, 24.01.2017
-7°C | 0°C
sreda, 25.01.2017
-7°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-8°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

HUD Karel Barjanski vabi na ogled nove ......


KULTURA

| |
31.05.2014      9:28
A A

HUD Karel Barjanski vabi na ogled nove razstave


Zopet smo prišli do konca naših ustvarjalnih uric, ki smo jih začeli izvajati oktobra. Že pust in hladen mesec je bil. V nasprotju z vremenom pa se naša želja po likovnem znanju še ni dokončno ohladila.


Deli:

Ko se ozremo nazaj v letošnje leto, ugotavljamo, da smo stopili na nam še neznano ustvarjalno pot. Še vedno nas družita strast in želja po učenju in ustvarjanju, zato lahko z gotovostjo trdimo, da ni še konec!

Glede na naše prvo srečanje z ogljem, svinčnikom in papirjem smo že zelo napredovali. Naučili smo se že velik del teorije in prakse. Od osnovnih likovnih prvin smo prešli na malo zahtevnejše delo. Začeli smo se spoznavati z barvami, ki so nam delale nemalo preglavic. Pa vendar lahko danes z zadovoljstvom pokažemo svoja dela, v katera je vloženo veliko ur in trdega dela, potrebnih je bilo tudi nemalo kompromisov. Znanja smo Franja Mekinda, Mateja Kralj, Tanja Žitko in Marko Lipuš prejemali in jih še bomo od dipl. slikarke Natalije Ambrožič Lani. Zdaj nadaljujemo v svojih, za nekatere prvih barvno-kolorističnih delih. Če smo se v prvi polovici leta še spogledovali z risbo in nekaj barvnimi toni, danes svoja dela izražamo v številnih odtenkih in barvnih polnostih.

Zato vas vabimo na odprtje razstave naših del z naslovom Ni še konec. Oglejte si naše napredovanje in ga sami ocenite. Razstavo bomo odprli 6. junija 2014 ob 19.00 v galeriji Barje, na ogled pa bo vsak ponedeljek in četrtek od 18.00 do 20.00, vse do 10. julija.     

 

Za likovno sekcijo HUD Karel Barjanski: Jože Zorman

Foto: Jože Pristavec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.