Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 31.10.2016
7°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dobrodošli v naši dolini


KULTURA

| |
14.10.2015      9:57
A A

Dobrodošli v naši dolini


V petek, 9. oktobra, smo v dvorani nad vrtcem skupaj z novimi prebivalci Borovnice prerezali stereotip o Zasavcih in Primorcih ter odkrili Koroško. Naši gostje so prebirali poezijo in prozo domačih ustvarjalcev ter besedi dodali čar narečja. Ponovno smo spoznali, kako lepa in pisana je naša domovina v besedi.


Deli:

Brazilska gostja Christina nam je v portugalščini med drugim zaupala celo recept za peko kruha. Kakorkoli ...  Vsem, ki ste »novi« v naši dolini, bi rada zaupala, da so vaše bogate kulturne izkušnje v našem kraju dobrodošle. Zato se zahvaljujem vsem, ki ste prišli in zbrali pogum, da smo skupaj odkrivali literarne besede domačih ustvarjalcev in spoznali lepoto pisane besede sosednjih držav. Večer nam je ob klavirju polepšala še Špela Kos. Z obiskom nas je počastil župan g. Bojan Čebela, ki se mu prav tako zahvaljujemo za dragoceni čas, ki ga je namenil literarni besedi in našim gostom.
V času, ko imamo v žepu na mobilnem telefonu skoraj vse informacije, ki bi jih še pred nekaj leti iskali po časopisu ali na televiziji, ni pogleda odprtih oči in sočutja do sočloveka, te elektronske naprave ne ponujajo stiska roke ali objema. Zato je pomembno, da se srečujemo, da si zremo v oči in si povemo kaj lepega. In zelo pomembno je, da ohranimo kulturo na vseh področjih našega življenja, saj nas bo ravno ta popeljala do dobrega in boljšega jutri. Hvala tudi Marjeti Debevec za lep, bogat in poučen večer. 


Za Kulturno društvo Borovnica 
Milena Škulj 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.10.2016
Danes ni dogodkov.
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
05.11.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
30.10.2016 | Kultura
Voden ogled Tehniškega muzeja Slovenije
05.11.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.