Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
3°C | 18°C
torek, 01.05.2017
6°C | 21°C
sreda, 02.05.2017
9°C | 20°C
četrtek, 03.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Čič menda ne da nič


KULTURA

| |
13.12.2012      18:54
A A

Čič menda ne da nič


Martinovo je že po definiciji prešeren čas, ko se ljudje radi poveselijo ob mladem vinu. Poveselili in razveselili pa so tudi naši Štinglci sredi novembra s svojim »Martinovim koncertom« v gasilskem domu na Bregu.


Tudi Kokrčani so se navduševali nad mladim vinom.
Tudi Kokrčani so se navduševali nad mladim vinom.
Deli:

Večer »Martinove« poezije, kjer ni manjkalo recitala bistrih in daljnovidnih Vodnikovih pesmi o vinu, da o duhovitih domislicah povezovalcev večera, ki so jih spremljale, sploh ne začnemo, je sicer zapolnjevala času primerna pesem domačega zbora, ki je tokrat gostil vokalno skupino Kokr'čan iz, kakopak, Kokrice. Če izpostavimo le delček nabora odpetih pesmi: Vinogradniška, Pijmo bratci vince, Zdravica, Napitnica… Gostujoči, ki menda že od leta 1993 nastopajo pod zborovodjo Ignacem Gorjancem, pa so prepevali viže, kot je Lepi Jurij, Slovenc Slovenca vabi, Kdor nima dekleta ipd.

Večer, ki so ga naslovili z modrim deloholiškim sloganom »Čič ne da nič« - češ, od čičanja (posedanja) v vinogradu ni nič, pa je poleg pesmi in izbranih sort novega vina postregel še z eno veliko novotarijo naših Štinglcov – novo zborovodkinjo Aljo Pešak. Slednja ima za sabo bogato glasbeno kariero, saj zbore vodi že od svojega 18-ega leta, na Akademiji za glasbo se je izobraževala pri svetovno uveljavljenih zborovskih dirigentih in je trenutno asistentka italijanskega dirigenta in skladatelja Michele Josie pri Komornem zboru Krog iz Ljubljane in Zboru arhitektov Slovenije. Ob robu prijetne jesenske prireditve je spregovorila nekaj besed o svojem najnovejšem izzivu in sebi:

Kako ste izvedeli za Štinglce?

»Kolegica mi je povedala, da Štinglci potrebujejo novo zborovodkinjo, zame pa da je slišala, da že vodim nekaj zborov in sem celo asistentka v enem zelo dobrem zboru, to je Krog iz Ljubljane. In potem se je krog odvrtel. Prišla sem sem, imela prvo vajo v mesecu septembru in potem smo se začeli pripravljati na tale koncert.«

So torej za vas Štinglci, glede na vašo bogato glasbeno kariero, nekakšen nov izziv?

»Ja, zame je izziv imeti moški zbor, čeprav sem že vodila moški zbor v Šentjurju pri Celju. Ampak to je bil bolj vaški zbor, nobenega pravega zvoka ne moreš več dobiti iz njih, oziroma vsaj ne takšnega, kot bi si želela. Ko pa sem prvič slišala Štinglce, sem si rekla: OK, sem se prav odločila!«


Hočete reči, da se jih da še izboljšati?

»Da, da se narediti še veliko.«

Torej lahko že na naslednjem koncertu pričakujemo kakšno večjo spremembo?

»Zaenkrat kakšnih večjih sprememb ne pričakujem, ker sem z njimi šele mesec in pol. Zdajle imamo pripravo na božič, potem je že kar takoj revija zborov, kjer moramo spet pripravit kake tri skladbe. Tako da bo mogoče kakšna slovenska moderna prišla prav. Drugače pa slovenska romantika – Gustav Ipavec in Oskar Dev.«

Ciljate na Sozvočenja?

»Tako je. To želim, ker fantje dobro pojejo. To je res material, ki ga težko spustiš iz rok.«


Pa so poslušni?

»Zelo. Od začetka nisem vedela ali naj bi se pogovarjala, ali naj bi se smejala, hecala, kaj naj bi delala. Po treh vajah, ko sem ugotovila, da so to res dobri, krasni pobje, je tudi delo z njimi čisto drugače, prav gladko steklo.«

 

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci
06.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica rezbarstva
07.05.2017 | Tečaji in delavnice
Modelarske delavnice za družine
07.05.2017 | Kultura
Zaključek razstave "Ko ideja postane lastnina"
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci
06.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica rezbarstva
07.05.2017 | Tečaji in delavnice
Modelarske delavnice za družine
07.05.2017 | Kultura
Zaključek razstave "Ko ideja postane lastnina"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.