Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
6°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 14°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 31.10.2016
8°C | 13°C
torek, 01.11.2016
6°C | 9°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Vse poti vodijo v Pekel


KRONIKA, PROMET

| |
09.12.2013      21:00
A A

Vse poti vodijo v PekelTudi tako se da priti v Pekel.
Tudi tako se da priti v Pekel.
Deli:

V začetku decembra je vendarle prispelo težko pričakovano nadaljevanje sage o borovniških smerokazih. V križišču Ljubljanske in Miklavičeve ceste je zrasel železni kolos, na njem pa so zasijali trije edinstveni smerokazi, ki so popotnika usmerjali v center Borovnice, k stebru borovniškega viadukta in v sotesko Pekel. In kaj je tu edinstvenega, boste vprašali ... Morebiti to, da so ga na navedene lokacije usmerjali preko Mavčeve doline. To seveda ni nemogoče, zgolj malce nenavadno za naše kraje, ki še niso tako turistično razviti kot kaka sredozemska mesteca, kjer lokalni vodiči prišleke radi popeljejo na želeno destinacijo malce naokoli. Tako obiskovalci vidijo več, kot so sprva načrtovali, pa tudi svoje mošnjičke med potjo krepko olajšajo. Sledeč našim smerokazom turisti resda ne bi kaj prida razvezovali mošnjičkov, bi pa (po najkrajši varianti) obiskali ''Mavčev ranč'', Jelenski viadukt, potoček Zakotek, Jelensko jamo, nekdanjo čistilnico lokomotiv, Staro postajo in si Borovnico ogledali z razgledišča nad stebrom. Do Pekla je potem še daleč, a bi bili še vedno na pravi poti. In zakaj vse v pretekliku? Ker so smerokazi, tako kot so se pojavili, tudi izginili. Ostal je le železni kolos, ki predrzno kaže roge. Komu? Zlobni jeziki pravijo, da kar izdelovalcem tabel, ki so pred Sokolskim domom župnijsko cerkev olepšali s črko ''š'', osnovno šolo pa z dodatno veliko začetnico. A to že ni več področje turizma, temveč bolj šolstva. Osnovnega, namreč.

 

Damjan Debevec, foto: DD

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.10.2016
Danes ni dogodkov.
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
05.11.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
29.10.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
30.10.2016 | Kultura
Voden ogled Tehniškega muzeja Slovenije
05.11.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.