Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 26.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo sončno z nekaj kopaste oblačnosti, ki bo bolj pogosta na vzhodu. Ponekod bo pihal severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 21 do 26 stopinj C.
10°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
11°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 26°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Petek, 26.5.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

So Hemiju Likove firme podtaknili?


KRONIKA, GOSPODARSTVO

| |
17.05.2013      00:20
A A

So Hemiju Likove firme podtaknili?Ljudi vozijo na Žale, firme pa na Bravničarjevo.
Ljudi vozijo na Žale, firme pa na Bravničarjevo.
Deli:

Na spletu se je pred kratkim pojavil zapis nekega Daliborja Hemija iz srbske Subotice, ki v pretresljivem tonu naproša javnost, naj mu pomaga najti domnevnega očeta iz Kenije. Po poročanju novinarja Mladine Klemna Košaka, ki je z avtorjem omenjenega zapisa stopil v stik, naj bi šlo za natanko tistega zloglasnega Hemija, ki je maja lani za dva evra odkupil tri hčerinska podjetja Lika Vrhnika (Liko Vrata, Liko Pohištvo in Liko Trade) ter jih preselil na Bravničarjevo ulico 11 v Ljubljani, ki je v lasti NLB Leasinga in kjer nimajo niti poštnega nabiralnika. Obenem jih je ustrezno preimenoval v RVC projekti, HD projekti in Lestrgo. O tem, za kakšne projekte je dejansko šlo, govori njihova nadaljnja usoda. "Vrata" so šla v likvidacijo takoj (in imajo še vedno ta status), "Pohištvo" je šlo v stečaj konec leta 2012 (z njim se zdaj ukvarja razvpiti Igor Bončina), "Trade", ki je pravzaprav lastnik "Pohištva", pa je v postopku izbrisa iz sodnega registra brez likvidacije. Poleg naštetih je Hemi lastnik še šestih slovenskih podjetij, ki so v podobnem, ubogem stanju. To je po ugotovitvah Mladininega novinarja tudi skupni imenovalec kar 17 podjetij na Bravničarjevi 11 (kjer se jih sicer na 575 kvadratnih metrih gnete 86), ki so pristala v lasti "likvidatorjev iz Subotice". Na vprašanje, kako so slovenski lastniki likvidatorje svojih prezadolženih in zavoženih podjetij našli prav v Subotici, Košaku ni uspelo najti odgovora, mu je pa zato Hemi priznal, da je bil lani na obisku v Sloveniji, kjer da je "spoznal nekaj ljudi, za katere je zdaj prepričan, da se mu niso predstavili s pravimi imeni. Obljubili so mu velike vsote denarja, če podpiše nekaj papirjev, a denarja ni dobil, in zdaj ve, da so izkoristili njegovo stisko." On sam je menda trenutno brezposeln grafični tehnik, ki "dejansko nima kaj jesti in po materini smrti tudi ne kje stanovati".

Ali so domnevno brezposelnega in brezdomskega srbskega državljana Daliborja Hemija dejansko grobo izkoristili aktualni Likovi lastniki, da bi se izognili poplačilu opeharjenih delavcev in upnikov hčerinskih podjetij, bodo morale ugotoviti pristojne državne institucije, ki jih je na opisano dogajanje v zadnjem letu večkrat opozoril tudi Naš časopis.

 

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
26.05.2017
Danes ni dogodkov.
27.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica sitotiska
04.06.2017 | Kultura
Umetnostnozgodovinsko vodstvo TMS
27.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica sitotiska
28.05.2017 | Kultura
Voden ogled razstave Skoraj vse o zvoku
28.05.2017 | Kultura
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
04.06.2017 | Kultura
Umetnostnozgodovinsko vodstvo TMS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.