Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Popoldne bo jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja, ponekod drugod pa vzhodnik ali jugovzhodnik. Proti večeru bo veter ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
1°C | 20°C
torek, 28.03.2017
1°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
6°C | 23°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Helikoptersko reševanje iz Pekla


KRONIKA, GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO

| |
25.06.2014      13:55
A A

Helikoptersko reševanje iz PeklaPokojiščan je preživel več kot 20-metrski padec.
Pokojiščan je preživel več kot 20-metrski padec.
Deli:

Poti skozi sotesko Pekel že četrti mesec ostajajo na seznamu uradno zaprtih poti pri Planinski zvezi Slovenije. Kljub temu po soteski kar pogosto križarijo domači in tuji pohodniki ter izletniki, nekateri bolj, drugi manj pripravljeni na nove razmere. Trenutek nepazljivosti enega od njih je v soboto, 7. junija, botroval prvi letošnji intervenciji gorske reševalne službe v Peklu. Nesreča pa se je, zanimivo, zgodila na delu poti, ki niti ni bil uradno zaprt, pri petem slapu. Da bi bila ironija še večja, so najslabši scenarij preprečili pohodniki (resda pod vodstvom izkušenega domačina), ki so si ne glede na stanje poti za sobotni izlet izbrali ravno Pekel in verjetno še zadnji čas naleteli na ponesrečenca. Slednji, gre za domačina, je namreč med spustom k petemu slapu zdrsnil in omahnil v globino. Več kot dvajsetmetrski padec v tolmun pod slapom je preživel, a z zapletenim zlomom kolka. Glede na to, da se je od doma na Pokojišču na sprehod odpravil okrog sedme ure zjutraj, se je nesreča verjetno zgodila okrog osme ure, pohodniki pa so nanj naleteli ob pol desetih dopoldne, ko je, po njihovem pričevanju, le še z glavo molel iz vode. Močno podhlajenega so potegnili iz mrzle vode in poklicali reševalce. V slabe pol ure so bili na kraju nesreče reševalci Reševalne postaje Ljubljana, ekipa gorske reševalne službe, policisti in borovniški gasilci. Slednje so domačini sicer sami poklicali, a se je znova pokazalo, da so pri reševalnih akcijah iz Pekla še kako potrebni. Tako so najprej odstranili podrto drevje s položnejše gozdne poti, ki vodi do petega slapa, prenašali opremo reševalcev, pozneje, ko je zaradi nevarnega nihanja zdravstvenega stanja ponesrečenca padla odločitev, da pokličejo helikoptersko enoto nujne medicinske pomoči, pa so s prostora, predvidenega za dvig, odstranili še vse potencialno nevarno vejevje. Helikopter Slovenske vojske je kmalu prihrumel nad sotesko in ob 11.50 z nesrečnikom odbrzel proti Ljubljani, kjer ga je že čakala operacijska dvorana. Po zadnjih informacijah uspešno okreva v domači oskrbi. Ta zgodba se je vsekakor razpletla dosti srečnejše kot oni dve iz let 2006 in 2011, ki sta na istem prostoru terjali človeški žrtvi.

 

Damjan Debevec; foto: PGD Borovnica


ZAHVALA

Iskreno se zahvaljujemo g. Grimšiču, reševalcem Reševalne postaje UKC Ljubljana, Gorski reševalni službi, PGD Borovnica, helikopterski enoti NMP (Slovenske vojske), policistom PP Vrhnika ter vsem ostalim za izkazano nesebično pomoč pri reševanju našega Petra iz smrtne nevarnosti.

Večno hvaležna družina Dragar

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
05.04. - 07.04.2017 | Šole in vrtci
5. Dnevi meroslovja
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica Spoznajmo kaligrafijo
02.04.2017 | Kultura
Voden ogled razstave Z Elanom do zvezd
05.04. - 07.04.2017 | Šole in vrtci
5. Dnevi meroslovja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.