Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodnih krajih delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Drugod bo pretežno oblačno, predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 2, na Primorskem do 6 stopinj C.
-4°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-7°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-9°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 9h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Počasi bo slabela jutri čez dan, a bo do večera na izpostavljenih legah v sunkih še lahko presegala hitrost 100 km/h.
-4°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Projekt Čista Ljubljanica


EVROPSKI PROJEKTI

| |
07.02.2014      9:55
A A

Projekt Čista Ljubljanica


Namen projekta Čista Ljubljanica – odvajanje in čiščenje komunalnih odpadnih voda v porečju Ljubljanice


Deli:

Prvi sklop projekta zajema odpravljanje vrsto let trajajoče problematike odvajanja in čiščenja odpadnih fekalnih voda, ki imajo negativne posledice na okolje in zdravje ljudi. V okviru skupine projektov se bodo zgradili vodi kanalizacijskih sistemov ter več čistilnih naprav. Projekt se bo izvajal v osmih občinah, kjer še nimajo izgrajenega sistema za odvajanje in čiščenje komunalnih voda oziroma ta sistem še ni zgrajen v celoti. Vrednost celotnega projekta Čista Ljubljanica znaša 56.005.068 evrov in ga delno financira Republika Slovenija (13,03 %), delno Kohezijski sklad Evropske unije (76,13 %), delno pa stroške pokrivajo občinski proračuni (10,84 %). Celoten projekt Čista Ljubljanica se bo zaključil do konca leta 2015.

Projekt Čista Ljubljanica v Občini Borovnica je razdeljen v tri sklope, in sicer: 

-        kanalizacija v naseljih Dol in Laze,

-        kanalizacija v naseljih Breg in Pako in

-        centralna čistilna naprava Borovnica.

Trenutno se izvajajo gradbena dela na kanalizaciji v naseljih Dol in Laze. Začela so se junija 2013, trenutno pa je izvedeno približno 40 odstotkov predvidene investicije. Preostala dva sklopa sta v zaključni fazi izbire izvajalca. Pogodbi za kanalizacijo Breg - Pako in centralno čistilno napravo bosta podpisani predvidoma do konca januarja, gradnja pa se bo začela spomladi 2014. Celoten projekt se bo zaključil v sredini leta 2015. Trasa kanalizacije poteka čez zahtevna barjanska tla, na razmeroma veliki globini, kar dodatno otežuje izkop. Sicer pa dela potekajo po načrtu. 

Operacijo delno financira Evropska unija, in sicer iz Kohezijskega sklada. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja okoljske in prometne infrastrukture za obdobje 2007–2013, razvojne prioritete "Varstvo okolja – področje voda", prednostne usmeritve "Odvajanje in čiščenje komunalnih voda".
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.