Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

pretežno oblačno
Danes in jutri bo v jugozahodni Sloveniji, občasno pa tudi v delu osrednje in južne Slovenije zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno z občasno zmerno oblačnostjo. Zjutraj bo ponekod po nižinah megla. Na Primorskem bo danes še pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem okoli 3, najvišje dnevne od 3 do 7, na Primorskem do 11 stopinj C.
-1°C | 5°C
ponedeljek, 05.12.2016
0°C | 4°C
torek, 06.12.2016
0°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 0°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Čista Ljubljanica je dobila zagon


GOSPODARSTVO, EVROPSKI PROJEKTI

| |
24.09.2013      9:47
A A

Čista Ljubljanica je dobila zagonDelo na Dolu se je pospešilo po večtedenskem postavljanju table.
Delo na Dolu se je pospešilo po večtedenskem postavljanju table.
Deli:

Proti koncu poletja je projekt Čiste Ljubljanice tudi v Borovnici dobil nov zagon. Projekt izgradnje kanalizacijskega omrežja, vreden 2,1 milijona evrov, je vsaj na območju Stare postaje stekel po načrtih. Trda skala se je izkazala za predvidljivejšega nasprotnika kot zahrbtna barjanska podlaga. Delo na tem odseku, kjer so obenem polagali optični kabel, se je že prevešalo v zaključno fazo, ko so na Dolu podizvajalci Gorenjske gradbene družbe šele postavili gradbeno obvestilno tablo in začeli tipati teren. Da prav hudih izkušenj s polaganjem cevi na barju nimajo, se je potrdilo že v prvih tednih, ko je enega od delavcev nenadoma zasulo v gradbeni jami. Možakarju menda na srečo ni bilo nič, so pa od tedaj precej previdnejši, a tudi počasnejši, kar v slabo voljo spravlja borovniško občinsko upravo. Zaradi evropskih sredstev občino preganjajo tesni roki. Ta del projekta se mora namreč končati že junija 2014. Zapleta pa se tudi pri izbiri izvajalca gradnje centralne čistilne naprave, saj je dal najcenejši ponudnik za projekt, ocenjen na 3 milijone evrov, skoraj še enkrat višjo ponudbo. Sledi ponovitev javnega razpisa. Naj bi se pa zato že oktobra gradil predobremenilni nasip za center za ločeno zbiranje odpadkov.

 

Damjan Debevec

Foto: DD

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
04.12.2016
Danes ni dogodkov.
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.