Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

pretežno jasno
Ponoči bo deloma jasno. Ponekod po nižinah ter ob morju bo megleno. V višje ležečih krajih se bo krepil zahodni veter, ki pa bo le redkokje segel do nižin. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do 0, ob morju okoli 4 stopinje C.
-6°C | 8°C
sobota, 10.12.2016
-8°C | 10°C
nedelja, 11.12.2016
-8°C | 9°C
ponedeljek, 12.12.2016
-1°C | 7°C
torek, 13.12.2016
-3°C | 1°C
Opozorila
Četrtek, 8.12.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-6°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Prva smuka že 27. novembra


TURIZEM

| |
03.12.2015      9:09
A A

Prva smuka že 27. novembraVogel 25. novembra - kot v pravljici!
Vogel 25. novembra - kot v pravljici!
Deli:

Pričetek obratovanja nihalke v zimski sezoni je predviden za soboto, 5. decembra, ker pa je 30 cm snega zapadlo že v zadnjem tednu novembra, se je z nekaj čarovnije in tudi sreče, predvsem pa z veliko trdega dela smučanje pričelo že za zadnji novembrski konec tedna.

Priprave na zimo in novosti
V začetku novembra so bile v polnem teku še zadnje priprave na zimsko sezono. Posodobili so otroški park ter poskrbeli za večje zadovoljstvo obiskovalcev z manjšimi ureditvami in dodatno ponudbo, ki jo bodo predstavili ob pričetku zimske sezone. Preuredili so snežni park, ki bo omogočal več zabave tudi za tiste manj vešče, glavnina dela pa je bila letos poleti narejena na pripravi terena na zimsko sezono. Zatravili so obsežna dodatna območja, s smučišča odstranili več ton kamenja in postavili premične protivetrne ograje – s tem bodo preprečili, da bi iz izpostavljenih mest veter še naprej odnašal sneg. Na prvem, spodnjem delu smučišča, za nemoteno obratovanje zadostuje že okoli 40 cm snega primerne kvalitete.

Družinski tedni – otroci bivajo in smučajo brezplačno

Letošnja novost je tudi ta, da smo družinske tedne podaljšali še za en teden, skupaj torej na tri tedne od 10. do 31. januarja. To pomeni, da bodo lahko otroci pri izbranih ponudnikih ob spremstvu staršev bivali in smučali popolnoma brezplačno. Kapacitete na Voglu se dobro polnijo, ravno tako prihajajo spodbudne napovedi iz Bohinja.

Indijansko poletje prineslo 101.000 obiskovalcev

Po izjemnem poletju smo bili deležni še pravljične jeseni, ki je v visokogorje Triglavskega narodnega parka tudi oktobra privabila lepo število obiskovalcev. Ker se je lepo vreme nadaljevalo še v prvi polovici novembra, so se odločili poletno sezono podaljšati za čas od 6. do 8. novembra, ko je na Vogel prišel tudi 101.000. obiskovalec v letošnji poletni sezoni. To pa tudi pomeni, da so v letošnji poletni sezoni za več kot 10 % presegli obisk iz lanske zimske sezone.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!