Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 29.05.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 14 stopinj C.
10°C | 28°C
torek, 30.05.2017
13°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
13°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
14°C | 28°C
petek, 02.06.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Nedelja, 28.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Odeti v Bohinjske rožce


TURIZEM, DRUŠTVA

| |
03.07.2013      18:55
A A

Odeti v Bohinjske rožce


Otvoritev mednarodnega festivala cvetja je letos prinesla tudi nove modne smernice. Na modni reviji je bila predstavljena nova bohinjska oblačilna podoba, ki jo je oblikovala modna oblikovalka Jana Vilman.


Nova bohinjska oblačilna podoba - ogled in naročila v TIC Ribčev Laz. Foto: Urban Urbanc, SŠOF
Nova bohinjska oblačilna podoba - ogled in naročila v TIC Ribčev Laz. Foto: Urban Urbanc, SŠOF
Deli:

Ideja o oblačilih z bohinjsko istovetnostjo izhaja iz Turističnega društva Bohinj, saj so želeli nove uniforme za osebje info centra. Enotna oblačilna podoba sovpada z novo strategijo razvoja turizma v Bohinju in z vzpostavitvijo blagovne znamke Bohinjsko/from Bohinj.

 

Večkrat se pojavlja vprašanje, kaj obleči za prodajo na tržnici, za informacijskim pultom in ob neformalnih priložnostih, ko želimo poudariti, da prihajamo iz Bohinja. Zgodovinska in pripadnostna oblačila (narodne noše) so okorne, vroče in za sodobni življenjski stil neprimerne.

 

Zato je bila namensko oblikovana sodobna kolekcija oblačil z inspiracijo v preteklosti. Na njih se ponavlja stiliziran cvetlični motiv bohinjskega šopka, z  encijanom, planiko, murko in rondondendronom. Jopa pa  je bila že nekdaj toplo vrhnje oblačilo Bohinjk, na obe strani štrikano so znale splesti le najbolj vešče. Jopice so udobne in pralne, kombiniramo jih s karirasto bluzo z belim ovratnikom in jeans hlačami ali krilom. Ta oblačila so domačna in sproščena, lahko jih nosimo vsak dan, ne da bi se počutili kot v uniformi ali kostumu.

 

Oblačila si lahko ogledate, pomerite in naročite v trgovini TIC Ribčev Laz (Turistično društvo). Za naročila oddana do 1. avgusta zagotavljamo znižane promocijske cene.

 

 

 

Jana Vilman
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
31.05.2017 | Kultura
Petelin, kralj sveta
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
31.05.2017 | Kultura
Petelin, kralj sveta
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono

Bodite prvi pri oddaji mnenja.