Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
9°C | 16°C
torek, 25.10.2016
12°C | 22°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 13°C
petek, 28.10.2016
2°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Odeti v Bohinjske rožce


TURIZEM, DRUŠTVA

| |
03.07.2013      18:55
A A

Odeti v Bohinjske rožce


Otvoritev mednarodnega festivala cvetja je letos prinesla tudi nove modne smernice. Na modni reviji je bila predstavljena nova bohinjska oblačilna podoba, ki jo je oblikovala modna oblikovalka Jana Vilman.


Nova bohinjska oblačilna podoba - ogled in naročila v TIC Ribčev Laz. Foto: Urban Urbanc, SŠOF
Nova bohinjska oblačilna podoba - ogled in naročila v TIC Ribčev Laz. Foto: Urban Urbanc, SŠOF
Deli:

Ideja o oblačilih z bohinjsko istovetnostjo izhaja iz Turističnega društva Bohinj, saj so želeli nove uniforme za osebje info centra. Enotna oblačilna podoba sovpada z novo strategijo razvoja turizma v Bohinju in z vzpostavitvijo blagovne znamke Bohinjsko/from Bohinj.

 

Večkrat se pojavlja vprašanje, kaj obleči za prodajo na tržnici, za informacijskim pultom in ob neformalnih priložnostih, ko želimo poudariti, da prihajamo iz Bohinja. Zgodovinska in pripadnostna oblačila (narodne noše) so okorne, vroče in za sodobni življenjski stil neprimerne.

 

Zato je bila namensko oblikovana sodobna kolekcija oblačil z inspiracijo v preteklosti. Na njih se ponavlja stiliziran cvetlični motiv bohinjskega šopka, z  encijanom, planiko, murko in rondondendronom. Jopa pa  je bila že nekdaj toplo vrhnje oblačilo Bohinjk, na obe strani štrikano so znale splesti le najbolj vešče. Jopice so udobne in pralne, kombiniramo jih s karirasto bluzo z belim ovratnikom in jeans hlačami ali krilom. Ta oblačila so domačna in sproščena, lahko jih nosimo vsak dan, ne da bi se počutili kot v uniformi ali kostumu.

 

Oblačila si lahko ogledate, pomerite in naročite v trgovini TIC Ribčev Laz (Turistično društvo). Za naročila oddana do 1. avgusta zagotavljamo znižane promocijske cene.

 

 

 

Jana Vilman

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!