Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 01.05.2017

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno, vzhodni veter se bo polegel.
4°C | 21°C
torek, 02.05.2017
7°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 19°C
četrtek, 04.05.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Dnevi slovenskega turizma


TURIZEM

| |
23.10.2015      19:17
A A

Dnevi slovenskega turizma


V začetku oktobra so bili v Novi Gorici organizirani Dnevi slovenskega turizma, ki pomenijo vrhunec leta, saj se je v dveh dneh dogodilo večje število dogodkov, konferenc, tekmovanj, predstavitev.


Bohinjska ekipa na dnevih slovenskega turizma.
Bohinjska ekipa na dnevih slovenskega turizma.
Deli:

Tudi za Turistično zvezo Slovenije in njene člane je bil to vrhunec leta, saj je bil organiziran posvet predsednikov in predstavnikov turističnih društev, kjer se je govorilo o izzivih društev za prihodnost. Predstavljenih je bilo več primerov dobre prakse, podeljeno pa je bilo tudi več priznanj za prostovoljce.

Na prireditvi se je zaključila letošnja Zlata kuhalnica, akcija, v kateri je bila bohinjska osnovna šola tako uspešna v lanskem letu.

S podelitvijo priznanj je bila sklenjena tudi letošnja vseslovenska odmevna akcija Moja dežela – lepa in gostoljubna, ki jo organizira Turistična zveza Slovenije pod pokroviteljstvom predsednika države Boruta Pahorja. V akciji sodeluje več kot dve tretjini vseh slovenskih občin.

Turistična zveza Slovenije je na prireditvi proslavila svojo 110-letnico obstoja in vsi govorci so poudarjali pomen te naše krovne organizacije. Leta 1905 je bila namreč na pobudo Ljubljanskega župana Ivana Hribarja ustanovljena Deželna zveza za pospeševanje tujskega prometa na Kranjskem, predhodnica današnje zveze. To je pomenilo tudi začetek organiziranega turizma v našem prostoru.

Na prireditvi so podelili priznanja v akciji najbolje ocenjenim mestom - Velenje, turističnim – Nova Gorica, zdraviliškim – Rogaška Slatina in izletniškim krajem - Bled, kampom – Kamp Koren, mladinskim prenočiščem – YH Pliskovica, mestnim jedrom - Kamnik, trškim jedrom – Šentjur,  vaškim jedrom – Kog. Naj tematska pot pa je postala Solčavska panoramska cesta.

Brez Bohinja tudi letos ni šlo, saj smo prejeli priznanje za tretje mesto med izletniškimi kraji za Ribčev laz. Kamp Danica je tudi letos dobil priznanje, in sicer za tretje mesto v kategoriji kampov. S tem nadaljujemo zbiranje nagrad v tej vseslovenski akciji. Turizem Bohinj je v sklopu Dnevov slovenskega turizma prejel tudi priznanje za izbor med finaliste za nagrado Sejalec, kjer je le malce zmanjkalo, da bi osvojili eno glavnih nagrad.  Želimo si še več uspešnih poti za bohinjski turizem.

Ekipa TD Bohinj

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9
03.05.2017 | Kultura
Hvaležni medved
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
08.05.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami
08.05.2017 | Kultura
Nerodna Avguština
03.05.2017 | Kultura
Hvaležni medved
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
06.05.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
07.04.2017 | Kultura
OBČASNA RAZSTAVA: Ej, ta naša bolnica nad Bohinjem, sredi gozdov!
08.05.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami

Bodite prvi pri oddaji mnenja.